vladeni ialomita pe borcea

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 17 Sep 2014, 10:00

vai...
apa in crestere, chiar foarte mult.
3 insi .. 4 zile .. 2 ciortani,o mreana si cateva moace, doua-trei platici ..
am pescuit pe malul celalalt-vizavi de comuna Facaeni.
locuri superbe cu salcii cazute in apa,30-40plumbi pierduti si tot atatea ace :))

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 18 Sep 2014, 14:17

e jale. am fost si eu ieri sa vad cum se prezinta apa...cam 2 m a crescut, dar limpede. poate reusesc zilele astea sa fac o iesire si poate il nimeresc cu pofta de mancare. fire intinse

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 19 Sep 2014, 19:26

FaNE .. se poate un numar de tel pe privat.. te mai sunam si noi sa ne spui cum se prezinta apa..
vom face iarasi o iesire de 4-5 zile .. tot vis-a-vis de facaeni.. locuri superbe acolo cu salcii vechi cazute in apa,numai ca e greu cu campatul..trebuie facut putina curatenie pe acolo,au taiat aia copacii si-au lasat toate crengile acolo..

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 19 Sep 2014, 21:33

va salut! vreau sa ma duc maine dupa amiaza pe borcea si ne am gandit sa ne ducem la cotul dracului. stie cineva ceva de aceasta locatie? merita incercata? orice ar fi ma duc maine ca nu mai pup eu trei libere si ma gandeam ori la facaieni ori aici.

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 20 Sep 2014, 10:04

hannibal scrie:va salut! vreau sa ma duc maine dupa amiaza pe borcea si ne am gandit sa ne ducem la cotul dracului. stie cineva ceva de aceasta locatie? merita incercata? orice ar fi ma duc maine ca nu mai pup eu trei libere si ma gandeam ori la facaieni ori aici.

nu am fost niciodata la cotul dracului,nici nu stiu unde e :)
la facaeni nu merge,am vb cu baietii de acolo, nici la vladeni...

Avatar utilizator
Aurel812
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 18 Iul 2014, 23:32

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de Aurel812 » 21 Sep 2014, 23:49

salutare!
stie cineva cum se prezinta drumul spre bentu mare? de la bac pe dig.
multumesc!

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 22 Sep 2014, 14:12

pentru intrebari legat de zona fetesti si imprejurimi in masura in care pot va pot ajuta cu detalii sau altceva la nr. 0728101886 /0768700181
legat de zona cotu dracului este mai la deal de "cerbu" unde este statia aceea pe dig si este malul acela betonat, dar personal nu am mai fost acolo de 3-4 ani, deci nu pot ajuta. daca nu scade apa o sa incerc totusi ca nu se stie niciodata . fire intinse

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 22 Sep 2014, 17:19

mersi mult ! o sa-ti salvez numarul sate ''disper'' :))
cum am zis in oct vrem sa facem o pescuiala,acum cum e scade..? ma gandesc cand am fost noi tot crestea,a intrat multa apa in padure?

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 23 Sep 2014, 13:40

Am fost la cotul dracului , apa crescută si neagră in consecință nici o trăsătură la Cerbu am vb cu niște pescari care erau de vreo 2 zile , nimic. Am ajuns in cele din urma tot la apa calda si am prins niște platici frumoase si vreo câțiva carasi pana azi când a venit apa neagră si pe canal.

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 23 Sep 2014, 19:23

acum apa e neagra si se stabilizase dar cu ploile astea cred ca o sa creasca iar . deci poate peste o luna mai ajung la dunare. drumurile acu sunt praf, ploua azi cu galeata cand am plecat din Cernavoda

Avatar utilizator
fane_mincinosu
membru activ
membru activ
Mesaje: 120
Membru din: 13 Feb 2013, 22:56
Localitate: Fetesti / suspektu fane (facebook)
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de fane_mincinosu » 23 Sep 2014, 19:37

am fost si eu la malul apei sa vad cum mai e .... neagra mare si urata. poate daca se mai limpezeste ca altfel nu vad ce sanse mai avem

Avatar utilizator
corsaru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 09 Sep 2012, 12:22
Localitate: Ploiesti

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de corsaru » 23 Sep 2014, 21:00

Mai copii:
Cea mai buna balta este cea pe care o cunosti!
Dunarea si Delta nu mai sunt ce-au fost, de cand s-a reinventat meseria de electrician...
Evitati cheltuielile inutile, puteti face altceva cu acei bani!

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 23 Sep 2014, 21:37

ce sa facem? sa umflam buzunarele patronilor de balti? mai fac si din astea ca sa mai prind peste dar nimic nu se compara cu Dunarea.macar iesirea cu prietenii sau familia e un castig. si apoi daca fac un calcul, cu ce dau pe o balta cu plata , ca altfel nu prea vezi peste pe astea salbatice si cu alte cheltuieli aferente cam tot pe acolo ajungi . asa ca mai bine aleg sa merg pe Dunare chiar daca stiu ca in cele mai multe cazuri nu prind peste mare, exista intotdeauna o speranta. cat despre electricieni , astia nu o sa dispara asa cu una cu doua.Foamea e mare si nepasarea celor care ar trebuie sa ia masuri la fel. e bine ca nu trece Dunarea doar prin Romania ca altfel nu mai era peste in ea. cine a prins vremurile bune a avut noroc , noi pescarii din ziua de azi ramanem ma mult cu speranta! dar tot e frumos pe Dunare! si apoi nu ma duc sa iau peste cu sacul de acolo. acolo de un bors sau o saramura la fata locului . atmosfera si anturajul conteaza mai mult pentru mine!

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de PsiHo » 24 Sep 2014, 19:14

hannibal scrie:ce sa facem? sa umflam buzunarele patronilor de balti? mai fac si din astea ca sa mai prind peste dar nimic nu se compara cu Dunarea.macar iesirea cu prietenii sau familia e un castig. si apoi daca fac un calcul, cu ce dau pe o balta cu plata , ca altfel nu prea vezi peste pe astea salbatice si cu alte cheltuieli aferente cam tot pe acolo ajungi . asa ca mai bine aleg sa merg pe Dunare chiar daca stiu ca in cele mai multe cazuri nu prind peste mare, exista intotdeauna o speranta. cat despre electricieni , astia nu o sa dispara asa cu una cu doua.Foamea e mare si nepasarea celor care ar trebuie sa ia masuri la fel. e bine ca nu trece Dunarea doar prin Romania ca altfel nu mai era peste in ea. cine a prins vremurile bune a avut noroc , noi pescarii din ziua de azi ramanem ma mult cu speranta! dar tot e frumos pe Dunare! si apoi nu ma duc sa iau peste cu sacul de acolo. acolo de un bors sau o saramura la fata locului . atmosfera si anturajul conteaza mai mult pentru mine!
mare dreptate ai, eu nu sunt consumator de peste..doar cel in conserva :)
ultima iesire a fost de 4 zile,doar in prima zi m-am agitat sa prind ceva,dupa.. am ars-o aiurea cu lansetele in apa,berica..si scaunul dat pe spate.
electricieni..? eu sunt de parere ca atata timp cat dunarea e in miscare,pestele in miscare,il afecteaza doar pe moment,dupa 1-2ore revine la normal, tocmai ce vorbeam cu un pescar si imi spunea c-a prins crap la 2 ore dupa ce-au trecut electricieni prin fata lui.

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: vladeni ialomita pe borcea

Mesaj de hannibal » 26 Sep 2014, 15:11

asa e ! mergem la Dunare sa iesim in natura sa ne simtim bine! daca prindem si peste e foarte bine, daca nu, asta e! conteaza mai mult atmosfera, compania si spiritul de aventura.o sa mai postez ceva informatii dupa 15 octombrie cand o sa mai dau o tura dar inca nu ne am hotarat unde .

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”