Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Detalii despre tranzactiile efectuate

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Ahab » 03 Mar 2015, 21:10

Dragi colegi,stimati moderatori si administratori.
Ma intreb asa , retoric daca smecheria si fofileala sunt caracterisici ale neamului romanesc.
Se pare ca da.
Avem printre noi colegi care nu dau doi bani pe regulile de postare si in consecinta nici pe colegii de forum care respecta( ca fraierii )regulile.
Cu ceva timp in urma, am atras atentia utilizatorului Blade, ca procedeaza incorect fata de ceilalti colegi de forum, procedand la diverse tertipuri pentru a-si tine anunturile de vanzare in top.Bineinteles ca nu a dat doi bani pe observatia mea,
Actualizari multiple in mai putin de 24 h,adaugari de mici accesorii la anunturile deja existente si totul culminand cu crearea mai multor topicuri cu aceleasi subiecte si aceleasi obiecte.
Ce mi se pare al naibi de ciudat , este ca cineva a sters postarea mea ,postare prin care atrageam atentia utilizatorului ca procedeaza incorect fata de ceilalti,Din ce stiu eu, doar moderatorii si administratorii pot face acest lucru.
Si daca au facut-o, oare n-au vazut ca stimatul coleg incalca cu indarjire regulile forumului?Si daca au vazut....
Deci domnilor, ce ziceti, smecherie sau sau bun simt? Ce alegem?
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Neamtul » 03 Mar 2015, 21:52

Eu de mult am vrut sa-i atrag atentia dar am zis ca iar imi sare lumea in cap ca ma bag.
Chiar acum m-am enervat din nou cand am vazut, dupa anuntul postat in urma cu doua zile, INCA UN ANUNT CU ACELEASI PRODUSE postat de domnul blade.
Cred ca are cel putin 6-7 anunturi pe cel putin 3 forumuri care TOATE AU ACELASI SUBIECT !!

Chiar devine deranjant ca nimeni nu ia masuri !!
Bine ca de mine s-a luat un moderator ca nu am pus poze la anunt in 24 ore ! Poi ce facem, ne batem joc ? [-(

Domnul blade nu e prost, stie sa umble pe calculator. Se descurca, cam greu cu lb romana dar nu cred ca nu intelege daca cineva ii spune ca e gresit felul in care procedeaza.

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Ahab » 03 Mar 2015, 21:58

Poi de ce stimate coleg sa-ti sara lumea in cap?
Lumea nu vrea corectitudine?
Lumea doreste doar smecherie si fofilangeala?
Ce zici Lume ?
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de jirosmarius » 04 Mar 2015, 00:33

Cu respect eu cred ca sunte ti totusi putin prea carcotasi si poate prea sensibili justitiari etc etc....eu am cumparat un pachet de la blade si e ok..ca omul incearca sa mai suceasca anunturile cu mici fofilici etc,sincer e problema lui cum vrea sa si vanda Marfa ...ce ma deranjeaza pe mine si nu mi o luati in nume de rau e ca tot aceia ce nu sunt interesati de produsele d nului blade sau ale altcuiva se gasesc sa fie nemultumiti...sincer,nu poate cineva dormi sau cumpara produse ca vezi doamne blade si a permis sa mai schimbe anunturile....cum poate noi avem hoby pescuitul blade are comertul in sange,si nu cred ca ne supara cu ceva....chiar e atat de grav incat ne simtim lezati,batjocoriti....?

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de jirosmarius » 04 Mar 2015, 00:38

propun sa l inchidem pe blade cu udrea pt subminarea economiei nationale :)) ....doamneeeeee ce problem mai aveti si voi.....

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Neamtul » 04 Mar 2015, 01:04

Marius, tu daca deschideai 5-7 anunturi cu aceasi marfa, sigur ti-i le inchideau moderatorii. Domnu Blade le schimba titlul si baga anunt dupa anunt cu cu acelasi cct in loc sa-si actualizeze primul anunt din 2014...sau urmatorul...sau oricare altul, ca are o gramada !

Nu am eu nimic de acolo daca deschide 2 sau 10 anunturi. Problema este ca tu esti luat la 11 metrii imediat iar altii isi fac de cap pe forum bine merci.
Si sa nu-mi spuneti ca domnu blade nu stie sa actualizeze un anunt ! :-q (asa cum sustinea pe un alt forum, ca nu se pricepe dar bine ca stie sa deschida zilnic un alt anunt CU ACEASI MARFA!)

Avatar utilizator
danu13
Veteran
Veteran
Mesaje: 623
Membru din: 09 Mar 2012, 09:29
Localitate: Braila

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de danu13 » 04 Mar 2015, 01:54

jirosmarius scrie:propun sa l inchidem pe blade cu udrea pt subminarea economiei nationale :)) ....doamneeeeee ce problem mai aveti si voi.....
Mariuse tu ar trebuii sa primesti titlu de pacificator... :))
Eu am patito pe xxx unde colegul odocte mi-a inchis anunturile imediat unu pentru lipsa pozei, altul pentru "bijnita" am capatat si eu o mulineta de la un prieten si constatand ca nu e ceea ce imi trebuie am bagat produsul la vanzare , aparent si el il bagase pana sa mi-o dea mie si mai ieftin... Prin urmare sunt un "bijnitar" asa cum zicea justitiarul de coleg care ma denuntat... Desigur la el era frustrarea ca nu a luato el... Nu cred ca inchiderea anunturilor lui Blade e o solutie... Dar si domnii moderatori sa se documenteze si sa mai tina cont ca unii sunt de ani de zile pe aici fara plangeri ca am fi tepari ... Mai ales cand in anunt scrie clar TRIMIT CU VERIFICARE!!! Seara buna dragi colegi si hai pe balta ... Sa lasam barfa la femei... **==
Imagine

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Ahab » 04 Mar 2015, 16:05

Deci, Domnilor Administartori si Moderatori ,

Intrebarea este inca valabila:
Sa fie pe baza de smecherie pentru toti sau pe baza de respecatrea regulilor si a colegilor care respecta aceste reguli ?
Avand in vedere lipsa unui raspus la aproape 20 de ore de la lansarea intrebarii dar si modul cel putin ciudat in care a disparut observatia mea din topicul colegului Blade cred ca cam intuiesc raspunsul.Totusi as vrea sa-l aud oficial de la Administratorii site-ului.
Cat de spre cei ce ne indeamna la toleranta pentru smecherie si fofilangeala , nu le voi raspunde. Nu pentru ca nu am un raspuns, ci pentru faptul ca nu merita un raspuns. Fiecare e liber sa traiasca dupa cum il duce capul.
Pentru toti ceilalti care respecta regulile:
Respectele mele.
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de gor965 » 04 Mar 2015, 16:57

Ahab scrie:Deci, Domnilor Administartori si Moderatori ,

Intrebarea este inca valabila:
Sa fie pe baza de smecherie pentru toti sau pe baza de respecatrea regulilor si a colegilor care respecta aceste reguli ?
Avand in vedere lipsa unui raspus la aproape 20 de ore de la lansarea intrebarii dar si modul cel putin ciudat in care a disparut observatia mea din topicul colegului Blade cred ca cam intuiesc raspunsul.Totusi as vrea sa-l aud oficial de la Administratorii site-ului.
.
Mai ai idee cand anume exact ai postat ? Incerc sa vad despre ce e vorba, ptr. ca in lipsa de timp nu am posibilitatea sa citesc tot ce se posteaza pe forum. Legat de strictetea in aplicarea regulamentului la rubrica de Bazar, trebuie sa recunosc de ceva vreme ne cam depaseste lipsa de informare, nestiinta, uneori chiar reaua vointa, a celor care posteaza. De preferat ar fi ca fiecare cand constata ca cineva a incalcat regulamentul, sa raporteze postarea.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de jirosmarius » 04 Mar 2015, 17:06

Regulile a r trebui sa fie respectate pe acest forum drag noua....Repet ,daca blade sau altcineva incearca o mie de tertipuri pt a si vinde marfa,repet doar pt a si vinde marfa ca sa ma inteleaga domnul Matei,eu nu voi veni sa compar problema lui blade cu vreo problema pe care am avut o eu pe forum sau atcineva .moderatorii sa I a masuri daca se considera ca unul sau altul e privilegiat de cineva din nconducerea forumului,eu personal nu cred asta...cand am gresit am platit cand mi am vazut de treaba am fost respectat.....

Avatar utilizator
Ahab
senior
senior
Mesaje: 294
Membru din: 26 Apr 2013, 14:42

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de Ahab » 04 Mar 2015, 17:25

Postarea a fost saptamana trecuta, cred ca pe 26-27.02, in cadrul topicului Vand Foarte Urgent.
Continutul a fost mai mult decat civilizat ,deci nu exista posibilitatea sa fi fost stearsa pe motiv de limbaj neadevat.
Era de fapt o intrebare retorica: ''O mai fi valabila regula aceea cu un singur UP la 24h?''. [-x
Candva , mai pe la inceputuri le mele pe acest site, mi-ati blocat un anunt timp de 24h, deoarece in ignoranta mea( recunosc si mi-o asum) am actualizat un anunt de mai multe ori in 24h.
Am recunoscut greseala, am citit regulamentul si de atunci respect regulile casei.Intrebarea este daca regulile acestea se aplica cu aceeasi masura tuturor.
Pe langa postari multiple in mai putin de 24h, avem si aceleasi obiecte in topicuri diferite.( Vand Foarte Urgent si Vand pachet feeder Colmic)

@Jirosmarius.
Ce ar fi daca ne-am smecherii cu totii ,unii pe altii.
Din cate stiu eu te bucuri de incredera multor colegi de forum.Daca ai incepe sa umbli cu smecherii, crezi ca oamenii ar mai avea incredere in tine?
Consider ca, sa procedezi in felul acesta e lipsa de respect fata de ceilalti colegi care respecta regulamentul .
Cu stima,
Sa fiti destepti si fara frica!
Io va salut...Matei Cosmin

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de gor965 » 04 Mar 2015, 17:52

Ahab scrie:Postarea a fost saptamana trecuta, cred ca pe 26-27.02, in cadrul topicului Vand Foarte Urgent.
Ti-am gasit postarea insa e in alt subiect ... evident, similar celui pe care l-ai mentionat, motiv ptr. care topicurile in cauza au fost inchise.

http://www.infopescar.tv/forum/post257467.html#p257467
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
danu13
Veteran
Veteran
Mesaje: 623
Membru din: 09 Mar 2012, 09:29
Localitate: Braila

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de danu13 » 04 Mar 2015, 22:21

Cat de spre cei ce ne indeamna la toleranta pentru smecherie si fofilangeala , nu le voi raspunde. Nu pentru ca nu am un raspuns, ci pentru faptul ca nu merita un raspuns. Fiecare e liber sa traiasca dupa cum il duce capul.
Pentru toti ceilalti care respecta regulile:
Respectele mele.[/quote]


Nu zice nimeni sa nu se respecte regulile... Dar sa le respecte toata lumea... Dupa cum vezi si eu am patit la fel... Dupa 24 ore fara poza mi-a inchis anuntul... Si sunt altii care nu au nici locatia la profil si posteaza fara probleme...
Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de gor965 » 04 Mar 2015, 22:57

danu13 scrie:...... Dupa cum vezi si eu am patit la fel... Dupa 24 ore fara poza mi-a inchis anuntul... Si sunt altii care nu au nici locatia la profil si posteaza fara probleme...
Dumneata ai locatia trecuta la profil ?
Inclin sa cred ca faceti confuzie intre forumuri si regulile proprii ale acestora !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
jirosmarius
Veteran
Veteran
Mesaje: 1189
Membru din: 18 Apr 2012, 00:01
Localitate: oradea

Re: Reguli forum , valabile doar pentru cei corecti?

Mesaj de jirosmarius » 04 Mar 2015, 23:09

acum ne legam de oameni daca au locatia trecuta sau nu,sau incercam sa rezolvam problema amiabil si sa nu ne certam unii pe altii....care ce are sau nu are....rezolvati d nule moderator problema cu blade daca a gresit si hai sa nu l certam pe danu13 ca isi da si el cu parerea...

Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback”