Barca pneumatica Biltema noua

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Închis
Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 23 Noi 2009, 11:52

Am de vanzare o barca pneumatica Biltema (adusa din Finlanda) de 2,3m pusa pentru prima oara ieri (22 noiembrie) pe apa timp de cca 4 ore cat am vrut sa fac oarece rodaj la un motor de 2,5cp. Barca este dotata cu vasle din aluminiu demontabile (din 2 bucati), pompa de picior cu volumul de 5 litri (umflare dezumflare), chit reparatie, o bancheta, chila gonflabila, evident oglinda pentru motor, geanta pentru transport. Podina este gonflabila sub presiune astfel incat am stat in picioare fara nicio problema (am ceva mai mult de 90kg). Cu acel motor de 2,5cp am mers fara a fi turat la maxim undeva la 15km/h singur si vreo 10km/h cu feciorul meu care are vreo 50kg (12 anisori). Pushtiul a mers singur in barca la rame vaslind extrem de usor.

Aceasta barca are 32kg greutate si am primit-o cadou. Pentru necesitatile mele este prea mica avand nevoie de una de minim 3,3m pe care sa o folosesc in special la Dunare (unde trebuie sa car si bagaje). Daca nu vroiam sa fac cu motorul primii "pasi" in rodaj nu o puneam pe apa si... cinstit vorbind... nu am scapat de copil care vroia cu tot dinadinsul sa se "dea" cu barca. Am fost cu barca pe balta Valea Vlasiei de langa Bucuresti, unde am asteptat sa iasa majoritatea pescarilor de pe balta pentru a ma (ne) plimba cu barca.


Informatii depre barca gasesti la http://www.biltema.se/products/product. ... mId=139039

Avatar utilizator
alin_f
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 22 Oct 2008, 22:52
Localitate: la pesti
Contact:

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de alin_f » 23 Noi 2009, 11:57

cat vrei pe ea?
crapu´e prietenu nostru nu mancarea noastra

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 23 Noi 2009, 12:15

SCUZE!!! Chiar pentru asta am intrat din nou.
Pretul este de 2000 lei fix pentru bucuresteni (preferabil si pentru o vizualizare a barcii). Pretul nu include eventualele taxe curierat si rambursul (pentru alte zone exceptie facand Bucuresti).

Avatar utilizator
conyrdr
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 12 Iun 2009, 20:38

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de conyrdr » 24 Noi 2009, 15:00

care este diametrul balonului?

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 24 Noi 2009, 16:32

conyrdr scrie:care este diametrul balonului?
Chiar habar nu am. Cred ca are vreo 40cm in diametru.

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 25 Noi 2009, 15:07

eurofish scrie:Am de vanzare o barca pneumatica Biltema (adusa din Finlanda) de 2,3m pusa pentru prima oara ieri (22 noiembrie) pe apa timp de cca 4 ore cat am vrut sa fac oarece rodaj la un motor de 2,5cp. Barca este dotata cu vasle din aluminiu demontabile (din 2 bucati), pompa de picior cu volumul de 5 litri (umflare dezumflare), chit reparatie, o bancheta, chila gonflabila, evident oglinda pentru motor, geanta pentru transport. Podina este gonflabila sub presiune astfel incat am stat in picioare fara nicio problema (am ceva mai mult de 90kg). Cu acel motor de 2,5cp am mers fara a fi turat la maxim undeva la 15km/h singur si vreo 10km/h cu feciorul meu care are vreo 50kg (12 anisori). Pushtiul a mers singur in barca la rame vaslind extrem de usor.

Aceasta barca are 32kg greutate si am primit-o cadou. Pentru necesitatile mele este prea mica avand nevoie de una de minim 3,3m pe care sa o folosesc in special la Dunare (unde trebuie sa car si bagaje). Daca nu vroiam sa fac cu motorul primii "pasi" in rodaj nu o puneam pe apa si... cinstit vorbind... nu am scapat de copil care vroia cu tot dinadinsul sa se "dea" cu barca. Am fost cu barca pe balta Valea Vlasiei de langa Bucuresti, unde am asteptat sa iasa majoritatea pescarilor de pe balta pentru a ma (ne) plimba cu barca.


Informatii depre barca gasesti la http://www.biltema.se/products/product. ... mId=139039
Oferta valabila pana sambata seara (28 noiembrie).
Barca + motor Suzuki 2,5cp 4 timpi = 4000 lei FIX
Motorul are cca 7 ore de functionare (a mers pret de 2 litri benzina), acte si garantie pana pe data de 20 august 2010. Bonus ulei Suzuki pentru un schimb.

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 26 Noi 2009, 22:07

AMR 48 ore si apoi dispare motorul din anunt.

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de mini_mic » 26 Noi 2009, 23:22

Motorul separat se vinde ? daca da sa spuneti pretul .
Multumesc !

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 26 Noi 2009, 23:34

Motorul nu se vinde separat de barca decat dupa vanzarea barcii. Sincer, prefer sa le dau impreuna. Doar pentru motor am ofertanti destui la 500 euro (oameni care ma cunosc).

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 27 Noi 2009, 22:19

AMR 24 ore...

Avatar utilizator
eurofish
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 27 Feb 2009, 20:42

Re: Barca pneumatica Biltema noua

Mesaj de eurofish » 29 Noi 2009, 10:14

Timpul a trecut deci retrag de la vanzare barca si motorul.

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”