Olt

Moderatori: Sebastian, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Olt

Mesaj de Margescu Romeo » 29 Oct 2009, 22:30

Salutii,,,Cine a mai fost de curand pe olt ?.o fii apa tulbure ?. O mai vrea sa pape ceva? ~x(

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Olt

Mesaj de stefanflorin » 30 Oct 2009, 17:10

am fost azi la barajul Draganesti si am prins vreo 25-30 de strapazani si 2 bibani la twister
PS: pe asa vreme ma mir ca i-am vazut culoarea.
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
gabricenco adrian
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 04 Mar 2009, 15:33

Re: Olt

Mesaj de gabricenco adrian » 24 Noi 2009, 18:25

sall la toata lumea....am vazut topicul .....si ma-am gandit sa va spun despre olt....am fost la peste acum doua saptamani ....am prins cam 2.5 kg dintre care un salau la 300 g in rest mult biban...am fost si acum o saptamana dar nu i-am vazut culoarea...in rest...ce pot sa va spun (bibanul are tenii...)vb serios ..m-am gandit ca este bine sa stie cat mai mult lume...este foarte pacatoasa avand in vedere ca se gaseste in muschi..si este greu de observat..(un vierme lung rozaliu..este in forma de spira)...mare grija!!
in rest toate cele bune..si fire intinse!!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Olt

Mesaj de pescar_s » 27 Noi 2009, 12:19

am fost luni la farcasele-pe partea cu draganesti in dreptul pilei(mici) pe dale: un ciortan la 2,5kg si 2-3kg de caras, ciortanul la waggler desigur ;) si maine ma duc iarasi =P~ daca prind loc :O ca sau cam prins fratii de sfaraiala. fire-ntinse sa aveti!!

Avatar utilizator
pescar_s
senior
senior
Mesaje: 172
Membru din: 15 Noi 2008, 22:06

Re: Olt

Mesaj de pescar_s » 03 Dec 2009, 01:19

va salut! ati mai fost pe undeva? nu mai spuneti nimic?... :-/ Ca o paranteza,( de la un timp forumu aista este folosit in proportie de peste 80% pentru anunturi de (vanzari-cumparari) si daca o sa tina tot asa, tare imi e teama ca o sa se reduca numarul postarilor pentru cei care cu adevarat vor sa spuna ceva in ale pescuitului (:| ... este o parere o parere personala.) eu am fost luni la Farcasele si am mai facut o victima printre ciortani-2kl- aprox. si cativa carasei la mal <:-P . PS. nevastamea zice: posteaza ma si tu ca zice lumea ca te lauzi! asa ca nu ai sta rau cu el in brate (:|
Fişiere ataşate
Imag014.jpg
pentru sfarsit de noembrie-pe olt parca-parca
(38.44 KiB) Descărcat de 200 ori

Avatar utilizator
Margescu Romeo
senior
senior
Mesaje: 263
Membru din: 27 Ian 2008, 14:57

Re: Olt

Mesaj de Margescu Romeo » 07 Feb 2010, 19:23

Oltuleeee ,,,tu ai ingetat pe vremea asta ? Nimeni nu spune de tine nimic. Stiu ca tea invadat toti cu,, parasutele,, Mai poti?. Mai rezisti pana o da caldura sau o sa ramana de tine numai apa si malurilr?

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Olt

Mesaj de timer » 08 Mar 2010, 18:01

Margescu Romeo scrie:Oltuleeee ,,,tu ai ingetat pe vremea asta ? Nimeni nu spune de tine nimic. Stiu ca tea invadat toti cu,, parasutele,, Mai poti?. Mai rezisti pana o da caldura sau o sa ramana de tine numai apa si malurilr?
Au fost doi amici ,ieri,in zona barajului de la Farcase...Erau doar trei pescari,care haladuiau pe maluri...Au incercat cu ..de toate.N-au avut, decat o trasatura la lanseta...Un bibanus,ce nu stia ce-i cu el in ac... :-??
ps/Incepu viscolu la olteni....Doamne,da' nu mai stii de mila? @-)

Avatar utilizator
Dan Pescarul
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 25 Mar 2008, 23:35

Re: Olt

Mesaj de Dan Pescarul » 02 Apr 2010, 12:06

pescuiesc pe Olt de ani buni de zile, bineînţeles numai cu permis şi nu pe perioada prohibiţiei. Mulţi vor spune că sunt un mare fraier, dar ... asta este. Ştiu din propria experienţă că la acestă dată locurile bune sunt ocupate, parcate rulote şi alte corturi care nu se mai ridică până nu dă îngheţul. Poate din această cauză, cât şi din faptul că nu pescuiesc cu nişte monturi sau momeli fenomenale nu am capturi deloc lăudabile, dar îndrăgesc recreerea şi ideea că aş putea avea un dril de vis.
Am mai spus, Oltul ca şi alte ape care nu au ,, stăpâni'' fermi, se braconează ,, în draci'' şi sunt convins că acest lucru se face cu complicitatea celor care ar trebui să aibe atitudine. Păcat, pentru că noi argeşenii am ,,migrat'' legal cu taxele la Slatina în speranţa că totuşi cineva , cel puţin va diminua acest genocid. Plase băgate ziua în amiaza mare, şiruri şi mai ştiu eu ce năzdrăvanii... mai nou au apărut paraşutele şi ecranele. L-)
Despre perioada de prohibiţie, nici nu mai spun, sunt pescari... ca la focu' ăl mare.
Tuturor pescarilor cu permis, fir întins..... iar celorlalţi... uraţi-le voi !

Avatar utilizator
gabricenco adrian
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 04 Mar 2009, 15:33

Re: Olt

Mesaj de gabricenco adrian » 11 Apr 2010, 12:29

salut...la toata lumea....a mai fost cineva la olt ...pana sa inceapa prohibitia??..

Avatar utilizator
NICOLESCU
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 08 Ian 2009, 17:55
Localitate: TUTOVA

Re: Olt

Mesaj de NICOLESCU » 18 Mai 2010, 16:21

am pescuit pana in ultima zi pana sa inceapa prothibitia ,am prins la Podul Olt babusca frumoasa la culisanta ,ceva caras langa Arcesti-,bine nu e nicio diferenta ca si acum se pescuieste si se braconeaza la greu,doar numele de prothibitie.-- **==

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Olt

Mesaj de timer » 07 Iun 2010, 13:09

Ultimele stiri Olt...Ieri fura(scuzati perfectul simplu)doi amici in zona:Slatioara,Greci..in final la Farcase,la draglina (cele doua tzevi)in aval 50m...Cica,erau claie peste gramada...Au dat si ei ..Au prins ceva platici si caras...Oltu' e scazut...Multa lume,ca la balamuc...Unii da,altii nu...(la prins peste,of course)..Faceti ,cum credeti.. :-w Fir intins! :)

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Olt

Mesaj de stefanflorin » 07 Iun 2010, 21:04

maine ma gasiti acolo navigand printre salai si carasi de un kil >:)
PS: nu tot ce tine in mana o undita se cheama pescar
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Olt

Mesaj de Butaru Gabriel » 18 Iun 2010, 17:43

Am fost la Olt la in data de 16/17-06-2010. In primul rand ce sa zic cred ca de la caldura de afara, jandarmi au luato razna :-?? nu credeam ca am sa vad asa ceva, cred ca un telefon dat din intamplare, ori nu s-au mai inteles la pret, ieri pe la orele 4 cand se cracana de ziua, jandarmeria era pe garla la cautat de braconieri, prima data am crezut ca o cautau pe Elodia, dar ne inselasem cu totii, cautau plase, setci, siruri si au gasit cateva, cu noi nu au avut treaba nici macar de acte nu ne-au cautat, daca nu este de la canicula asta din partea noastra felicitari. <:-P

Avatar utilizator
dianu marin catalin
senior
senior
Mesaje: 283
Membru din: 19 Oct 2008, 16:08
Localitate: bucuresti

Re: Olt

Mesaj de dianu marin catalin » 18 Iun 2010, 19:46

si ati avut ceva rezultate,sa prezentat ceva pe mal k juvelnicu este la apa dupa cun se pare.si daca nu sunt intraznet unde anume ati dat pe olt

Avatar utilizator
tady
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 09 Mai 2010, 18:11

Re: Olt

Mesaj de tady » 18 Iun 2010, 21:22

Locatia este super . Unde ati pescuit ? Este cumva barajul de la Rusanesti ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lacuri de acumulare”