Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 25 Noi 2009, 00:36

CIA scrie:cateva cuvinte despre mine.(punct)
Dumitale chiar nu ti-e putin rusine fata de toti ceilalti utilizatori care au postat in acest topic ? X-(
Considerati ca aveti un avertisment verbal din partea mea ptr. incalcarea regulamentului priviind postarile "la misto" !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Incepator
Veteran
Veteran
Mesaje: 602
Membru din: 22 Feb 2009, 12:36
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Incepator » 25 Noi 2009, 14:52

salutare si fire intinse
ma numesc Marius Dragoe am 47 ani pescuesc de aprox 15 ani dar numai de 4 ani m-am specializat pe crap.
sunt din Ploiesti si pescuesc mai des in jurul Bucurestilor(MV2,Tancabesti,Pusnicu-Branesti,Fieni)si mai rar in Delta-Crisan)
ca record pers un crap de 7,2 kg-pusnicu

Avatar utilizator
FishMano
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 29 Noi 2009, 18:58

Re: Semnati aici

Mesaj de FishMano » 29 Noi 2009, 23:41

Oameni buni nu pot decat sa va multumesc ptr. faptul ca mi-ati dat posibilitatea sa ma exprim. :-@ :-@ :-@
Ma numesc Orlandea Daniel si am fost un impatimit scobarist,dar asta nu se inseamna ca nu-mi mai place.Am 42 de ani si cred ca pescuiesc de cand ma stiu dar am pus mana pe undita fixa pe la varsta de 10 sau 11 ani.Pot sa spun ca adevarata pasiune pentru pescuit a venit de abia dupa ce
m-am casatorit si uite asa a inceput totul (multumita intelegeri pe care o are consoarta) .Actualmente locuiesc in nu foarte indepartata Italie,credeti-ma ca este departe oricum de locurile mele preferate de pescuit,unde am si cunoscut acest sport care se numeste CarpFishing.Eu personal nu pot decat sa multumesc domnului Iuga si tuturor administratorilor pentru aceasta oportunitate care mi-a fost data,chiar daca eu personal am gasit-o tarziu,de a cunoaste si imparti noi cunostinte. :D :D :D :D
Va salut cu stima si respect DANIEL. **==

Avatar utilizator
Alin Rusu
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 05 Dec 2009, 11:19
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Alin Rusu » 05 Dec 2009, 11:39

salut
Alin Rusu, Cluj ,33 ani.fire intinse si o iarna cat mai usoara si mai scurta :!: :!:
Alin Rusu
www.carpfun.ro

Avatar utilizator
Guta
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 04 Mar 2009, 21:33

Re: Semnati aici

Mesaj de Guta » 11 Dec 2009, 01:12

Gaspar Alexandru din Deva in varsta de 42,pescar de crap si mare fan de pescuit la feeder

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de eden » 14 Dec 2009, 15:38

salutari tuturor ! ma numesc Aron Dan, sunt din Bucuresti, am 22 de ani si pescuiesc propriu-zis de la varsta de 8 ani (de inceput am inceput la 6, dar daca nu iti faci singur monturile si liniile nu te poti numi pescar adevarat :)) ). de cate ori am ocazia pescuiesc pe Facau (de 10 ani tot bat malurile acelea), Neajlov, arhicunoscuta Moara de anul acesta abia, si cand bugetul se infrateste cu timpu liber si devin restranse amandoua, mai ies la o distractie cu twisterul pe lacul Morii. am trecut prin toate genurile de pescuit, mai putin la musca, dar am ramas cu inima impartita in doua : stationarul la vanatoare de monstri si spinningul... acesti monstrii inca nu au vrut sa faca poza cu mine, dar imi place sa visez, nu e interzis nu ? :)) id-ul meu de messenger este aron_dan@yahoo.com, daca pot ajuta pe cineva cu orice fel de intrebare, incerc cu placere sa fiu de ajutor...
cu respect,
Aron
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Semnati aici

Mesaj de mihi78 » 20 Dec 2009, 00:01

VA SALUTA PE TOTI Mihai N. Bucuresti, 31 ani- despre mine:
- pescuiesc efectiv de la 7 ani desi pe la 5 am balacit prima undita in balta!ca sa continui, vreau sa va spun ca am prins si din perioada comunista cu bete de trestie-trestie de zahat,piper si bambus(ultimele rar),cu mulinete Rolex si Dunarea (daca nu ma insel) si lansete Germina, Egreta(din care mai am si acum aruncate prin casa cateva exemplare cu valoare sentimentala)!
Chiar ma gandeam cu tristete zilele trecute cat s-au schimbat (la propriu si figurat) in rau unele balti pe care am ajuns recent dupa cca 20 de ani; balti pe care odinioara sareau crapalaii ca delfinii, sa nu le dau numele in direct ca le fac reclama prosta (pe care si asa o au)si se sucareste nea' patronu ca il parasc ca as fi agatat la lanseta pe balta mariei sale, pereti si betoane din fundatia si demolarile bietelor casute carora le-a luat locul vilele impunatoare iesite precum ciupercile dupa ploaie.
aaaaa, era sa uit... nu sunt genul de pescar care face dintr-un kg zece si nici nu fug de pe balta cu pestele prins bagat pe sub scaune sau burdusit in portbagaj, mai lasam si in apa ca tinem la afacerea boshilor, vb 'ceea... sa-si faca ei pacate! :-q
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: Semnati aici

Mesaj de Andu105 » 21 Dec 2009, 02:15

Sal 2 all...Primul post

Ma numesc Matu Andrei si am 25 ani (Bucuresti)....la,lanseta dau cam de 3 ani dar nu am experienta de loc (dc sa nu recunosc)
captura record crap romanesc 4,2kg urmatoarea salonta 3kg (balta La conac) rapitor somn 2,8 (Putineiu).
Am pescuit pe N balti din RO...si nu m am plans niciodata,iesirea este importanta la mine.
Apogeul Delta,capturi zero....nimic peste 1kg...vi am zis experienta..asta este.De aceea am ales acest forum poate invat mai multe despre balti si Delta cu ce si la ce sa dau sa am activitate nu neaparat monstrii
Va multumesc

Fire intinse 2 all

Avatar utilizator
ttomy
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 15 Noi 2009, 20:24
Localitate: calpe,spania
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de ttomy » 23 Dec 2009, 00:42

Salut,ma numesc Calin Tomulet,am 38 de ani si pescuiesc de la virsta de 6 ani,sint stabilit in Spania din 2003 . Aici am inceput sa practic pescuitul la crap in adevaratul sens al cuvintului,am o mica experienta de vreo 5 ani in acest sport,pe lacurile si riurile din spania.In privinta locurilor unde pescuiesc,provincia,alicante,valenciasi toledo,lacurile preferate:Guadalest,La Tous,Escalona si Rio Trajo.
Pentru ca e primul meu post pe acest site doresc sa salut toti membri,sa va doresc tuturor SARBATORI FERICITE! LA MULTI ANI! si nu in ultimul rind un an 2010 in care sa aveti in permanenta FIRUL INTINS!!!.

Avatar utilizator
gabriel_
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 28 Sep 2009, 20:41
Localitate: Timisoara

Re: Semnati aici

Mesaj de gabriel_ » 03 Ian 2010, 15:03

salutare,Lamulti ani! ma numesc Gabriel Morosan,am 39 ani,sant din timisoara,si pescuiesc de cand ma stiu;dar de 10,14 ani practic pescuitul crapului mai tot timpul petrecut pe balta.Locurile de pescuit sant indeosebi in judetul timis la mai toate baltile private.doresc sa va salut pe toti,si sa deslusim impreuna tainele acestui sport frumos. :-h

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Costi P » 03 Ian 2010, 15:05

gabriel_ scrie:salutare,Lamulti ani! ma numesc Gabriel Morosan,am 39 ani,sant din timisoara,si pescuiesc de cand ma stiu;dar de 10,14 ani practic pescuitul crapului mai tot timpul petrecut pe balta.Locurile de pescuit sant indeosebi in judetul timis la mai toate baltile private.doresc sa va salut pe toti,si sa deslusim impreuna tainele acestui sport frumos. :-h
La multi ani !!

Navigare placuta si fire intinse in 2010 !!
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Costel Jambu » 03 Ian 2010, 22:52

Salutare.Va rog sa ma scuzati ca nu am trecut mai intai pe la rubrica aceasta,dar niciodata nu e prea tarziu...
Ma numesc Jambu Costel,sunt din Bacau,am 28 de ani,stare civila:casatorit,am 2 copii, de 11ani si respectiv o luna si 3 zile.Imi place orice tip de pescuit,in special pescuitul carasului la bat(de pe mal si din barca) si al crapului de oriunde si cu orice(legal).Ma credeti sau nu ,forumul asta a devenit o pasiune pentru mine,mai ales pe vremea asta de afara.Cam atat despre mine,mai mult despre CRAP,ca el e actorul principal :D .
Numai bine va doresc.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
cezar_suf
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 28 Dec 2009, 19:49

Re: Semnati aici

Mesaj de cezar_suf » 03 Ian 2010, 23:11

Salutare. Cezar Guta,27 de ani,giurgiu,pescuiesc de cand ma stiu.......un fel de dambla,m-as duce zilnic dak as putea.

Avatar utilizator
chituctin
senior
senior
Mesaje: 242
Membru din: 07 Ian 2010, 16:15
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de chituctin » 07 Ian 2010, 16:45

salutare,ma numesc chitu constantin si sunt din bucuresti....pescuiesc pe baltile din-prejurul bucurestiului si sunt pasionat de pescuitul crapului....va multumesc

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: Semnati aici

Mesaj de cossty » 10 Ian 2010, 12:52

Salutari la toata lumea de pe acest forum.
Ma numesc Costin, sunt din Ploiesti, am 33 de ani casatorit, 2 copii, o fetita de 2 ani si un baietel de 2 luni.
Imi place pescuitul in toate formele lui dar cel mai mult la crap si somn (nu somnul de dupa-amiaza :D ).
Timpul si finantele nu imi permit deocamdata atat de multe iesiri si echipamentul dorit. Pescuiesc de regula pe batile din jurul Ploiestiului si cand imi permite timpul o fuga de cateva zile la Dunare (cel mai frumos loc din Romania).
Din nefericire Dunarea, a ajuns de vreo 7 - 8 ani doar un loc de promenada, ca pestii mari saracii au cam disparut din cauza electricienilor si altor categorii de oameni (animale).

kkt in traista si o iarna cat mai scurta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”