scaun modular

dai un ban, da' stai in fata

Moderatori: mini_mic, Sebastian, pharaoh, Coleman

Reguli forum
-
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>MASURI DE SIGURANTA REFERITOARE LA TRANZACTIILE DE PE FORUMUL INFOPESCAR.TV<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
Închis
Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

scaun modular

Mesaj de floringula » 02 Mar 2008, 15:36

scaunul este trabucco genius k1 http://new.pianetapesca.com/scheda_GeniusK1_4_57105.php este folosit doar de cateva ori, are an plus fata de scaunul original un modul suplimentar cu sertar lateral ( pe acesta http://new.pianetapesca.com/scheda_Geni ... _57116.php) pretul este 700lei

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: scaun modular

Mesaj de doru » 07 Mar 2008, 21:47

Ce face scaunul asta pt cat costa?Zboara cumva? Multe noi aparitii in domeniul pescuitului sunt grozave,merita fiecare banut dat ,dar sunt multe fite care se tin cu bani multi si nu au neaparat o mare utilitate in pescuit.Nu toti pescarii participa la concursuri si atunci nu are rost sa arunce banii pe prosti costisitoare.A devenit o moda sa ai scule de lux ,sa te dai figurant ca nu mai are nimeni dotare ca a ta .De multe ori primesc lectii fitosii de la pescarii simpli ,ca degeaba ai,daca esti paralel in ale pescuitului.De multe ori se plateste in plus firma .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: scaun modular

Mesaj de florentiniuga » 08 Mar 2008, 03:43

doru scrie:Ce face scaunul asta pt cat costa?Zboara cumva? Multe noi aparitii in domeniul pescuitului sunt grozave,merita fiecare banut dat ,dar sunt multe fite care se tin cu bani multi si nu au neaparat o mare utilitate in pescuit.Nu toti pescarii participa la concursuri si atunci nu are rost sa arunce banii pe prosti costisitoare.A devenit o moda sa ai scule de lux ,sa te dai figurant ca nu mai are nimeni dotare ca a ta .De multe ori primesc lectii fitosii de la pescarii simpli ,ca degeaba ai,daca esti paralel in ale pescuitului.De multe ori se plateste in plus firma .
doru, off topic ! Aceasta este o mica publicitate. Poate cineva primeste un cadou pe care si l-a dorit toata viata si e nevoit sa renunte la el pentru nevoile zilnice. Comentariile de genul acesta sunt rautacioase, neavenite si nu au ce cauta pe acest forum. Considera asta un avertisment.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: scaun modular

Mesaj de doru » 08 Mar 2008, 21:50

Mi de scuze daca se crede ca am fost rautacios.Departe de mine acest lucru,dar ma gandeam la faptul ca pescuitul se practica in mare majoritate de oameni fara mari resurse financiare,doar de placerea de a fi pe malul unei ape,cu un bat in mana si o mare speranta in suflet.
Pt acesti oameni sunt preturi descurajante la anumite produse,un copil care incepe pescuitul ar dori ce aude de la altii si la un calcul estimativ [la prima vedere] parintii vor fi ingroziti.

Inca o data i-mi cer scuze daca se considera altceva decat ar fi trebuit.Am considerat ca putem avea fiecare o parere despre tot ce se discuta pe forum.

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Re: scaun modular

Mesaj de floringula » 08 Mar 2008, 22:25

nu suntem de ieri de azi si nu ne suparam pt ori ce. aceste scaune nu sunt fite si daca te intereseaza cauta cu googel "seat boxes" si vezi ce preturi au acestea ,ajung la 700-900euro si peste. cat despre utilitatea lui trebuie sa mai te documentezi si sa pescuiesti de pe unul si n-ai sa te mai dai jos, asa spuneam si eu acum 3-4 ani iar acum nu mai ma pot desparti de el. cat despre vanzare eu il vand pt ca miam cumparat unul cu 1300lei model nou si nici nu particip la concursuri de pescuit ci doar de placere la sfarsit de saptamana (dar ca sa pescuiesti de placere trebuie sa te simti bine si sa fi relaxat) :idea:

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Re: scaun modular

Mesaj de floringula » 08 Mar 2008, 22:27

apropo dai un clic pe lincurile date si uitate sa vezi cum arata un scaun adevarat si nu dor cele cu trei picioare sau cadru cu panza :roll:

Avatar utilizator
doru
senior
senior
Mesaje: 211
Membru din: 17 Ian 2008, 22:17

Re: scaun modular

Mesaj de doru » 10 Mar 2008, 18:45

In mare ai dreptate,dar totusi cred ca sunt exagerat de scumpe.Oare la noi nu se pot produce si la un pret mult mai accesibil?Daca spui ca merita ,te cred,dar as prefera doua bete sau doua mulinete pe care le-as considera eu mai importante.Oricum pareri pro si contra sunt si vor fi tot timpul in legatura cu viziunea fiecaruia despre nevoile pe care le avem si nu are rost sa ne contram sau mai rau sa fim rau intelesi.
Am avut o parere care nu credeam ca ar putea fi altfel intertpretata si sper ca s-a rezolvat.
Sper sa ne mai auzim,toate cele bune.

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Re: scaun modular

Mesaj de kamasan » 10 Mar 2008, 19:29

Intradevar...sint destul de scumpe pt buzunarul unora...dar nu e obligatoriu sa-l ai(decit daca participi la concursuri).Fiecare isi cunoaste prioritatile...dar v-as ruga sa va abtineti de la comentarii rautacioase. Florin a cerut cit a cerut pe el...deoarece aceasta e valoarea lui(aprox) :D . Il cumpara cel ce are nevoie de el.Corect? :mrgreen: :wink:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Re: scaun modular

Mesaj de floringula » 10 Mar 2008, 22:38

scaunul in formatul original costa 790 lei , modulul cu sertar lateral a costat 180lei iar suportul pt juvelnic 20 lei iar eu le dau pe toate cu 700 lei, nici de pomana nu le pot da pt ca am dat niste bani pe ele, nu?

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Re: scaun modular

Mesaj de kamasan » 10 Mar 2008, 22:56

:wink: ...perfect de acord cu tine florine...de aia "aprox" e in paranteza. Daca era f1 il luam eu de mult. :wink: M1 ti-ai luat? :?:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Re: scaun modular

Mesaj de floringula » 12 Mar 2008, 21:54

f1 n-ui nou in oferta ci la mine in casa :D :D

Avatar utilizator
sorin nicolae
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mar 2008, 22:06

Re: scaun modular

Mesaj de sorin nicolae » 19 Mar 2008, 23:08

sunt eu interesat de acest scaun,dar mai da-mi niste detalii(de unde esti in cazul in care vreau sa-l vad,daca este negociabil pretul care l-ai pus)

Avatar utilizator
floringula
membru activ
membru activ
Mesaje: 135
Membru din: 01 Ian 2008, 15:46
Localitate: deva

Re: scaun modular

Mesaj de floringula » 31 Mar 2008, 19:32

vandut

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: scaun modular

Mesaj de Qnyx » 31 Mar 2008, 21:00

Topic inchis !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Vanzari - articole pescuit”