bratul sf.gheorghe km48-49

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 30 Sep 2009, 14:52

am dat mult si dupa stiuca dar la artificiale numai mirlite au intrat ,fapt ca ma bucurat pe de o parte ,pt ca este mult puiet, in pofida multimii de braconieri care isi fac veacul pe acolo.mai rasarite au intrat la fund cu albitura sau rosioare,inca mai imi suna clopoteii in cap :)) :P

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de cristea radu » 02 Oct 2009, 09:38

Superb Sebi!!!
Foarte frumoasa zona unde ai pescuit.Pacat ca anul acesta mi-a sarit delta,desi era prevazuta(probleme de sanatate in familie).Era pregatit (plumbi turnati,viermi de salca stransi,mai urma conopistirita-poate ca daca le aveai mergea mai bine).Oricum bine ca te-ai distrat(stiu ce placere este o pregatire pt. delta).
NUMAI BINE
PS:Poate la anul facem una impreuna

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 02 Oct 2009, 10:36

cristea radu scrie:Superb Sebi!!!
Foarte frumoasa zona unde ai pescuit.Pacat ca anul acesta mi-a sarit delta,desi era prevazuta(probleme de sanatate in familie).Era pregatit (plumbi turnati,viermi de salca stransi,mai urma conopistirita-poate ca daca le aveai mergea mai bine).Oricum bine ca te-ai distrat(stiu ce placere este o pregatire pt. delta).
NUMAI BINE
PS:Poate la anul facem una impreuna
:"> ms.sa le luam pe rind.la corop.nu pescuiesc de vreo4ani pt ca ma agaseaza moacele ,la viermi de salcie idem,cu pregatirile ,da ai dreptate sunt super frumoase,iar zona de asemenea e superba si plina de neprevazut in ceea ce priveste pestele si mofturile lui atatdoar este din ce in ce mai filat locul de braconieri si de haiduci de noapte care si anul asta mau lasat fara un somn de cam10kg ancorat de mal.romania ce sai faci :-< .cu iesitul impreuna mai vb ,trebuie sa cunosc bine omul pt ca eu acolo ma duc in primul rind pt relax si liniste,intelegi,si pe planul doi pestele.oricum retin doar cat sa imi satisfac pofta si sa fac unele cadouri,rest prind la anu mai mare sau pe taicasau :)) .fir intins la toata lumea **==

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 08 Oct 2009, 01:03

nu mai am rabdare.cred ca am sa incerc prima mea iesire **== de primavara in delta.oricum de la cei mai experimentati ca mine si mai vechi in '"ale deltei"am inteles ca si in aceasta perioada "monstrul"umbla :D .sper si imi fac planuri 8->

Avatar utilizator
eugenio
membru activ
membru activ
Mesaje: 73
Membru din: 14 Apr 2009, 12:30

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de eugenio » 08 Oct 2009, 11:28

fir intins si sa ne tii la curent cu vesti la intoarcere

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 13 Oct 2009, 09:17

din pacate mai este mult pina la primavara :-<

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 16 Oct 2009, 13:05

inca un film cu delta 2009.de dor imi ocup timpul cu amagirihttp://www.youtube.com/watch?v=a-JfJy-KNXI


Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 22 Oct 2009, 09:16

aaa era sa uit,mare grija la braconieri si haiduci.noaptea umbla cu barcile la furat,scule de pescuit,pesti si tot cam tot ce prind pe mal si nesupravegheat,ziua te fileaza si noaptea actioneaza.eu ma gandesc din ce in ce mai des sa imi iau un caine cu mine,pt ca anul asta mau usurat de un somn de 10kg ancorat de mal desi miam luat masuri de siguranta adika miam camuflat franghia si am dato cu namol, si dupa ce am patito mi am asamblat cu sistem de alarma format din monofilament cu clopotei ancorat la nivelul gleznei.ba chiar cind am auzit noaptea miscare am vb mai tare de pusti pistoale si cutite.astai romania plina de hoti si flaminzi din pacate. :-q oricum cam jumatate din perioada in care am stat acolo am lasat lumina ,adika lampa aprinsa toata noaptea si un radio deschis,desi ma cam incurca pt ca nu tare mai auzeam clopoteii.in fine pt la anul adika pt la primavara am sa imi iau mai multe masuri de precautie ,si ma rog sa prind vreunul in mina ca am o gafa super tare si ffff ascutita :)) fire intinse

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 25 Noi 2009, 10:23

as vrea sa incerc la primavara prima mea iesire in delta ,in acest anotimp pt ca nu rezist pina la toamna,asa ca rog pe cei mai experimentati sa imi impartaseasca din experientele lor primavaratice si mai ales as fi bucuros pt niste sfaturi de genul momeli ,pesti activi in aceasta perioada,evident daca dunarea ,si criza financiara :-< ,imi vor permite sa ajung la "coltul meu de rai" :">

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 06 Ian 2010, 16:07

nu stiti ce se mai aude cu permisele pe anu asta ?cel putin pe bratul sf gheorghe stie cineva care o sa fie regimul?multumesc anticipat

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Sebastian » 11 Ian 2010, 14:20

am primit vesti incurajatoare despre locul acesta de pescuit.omul care ma duce cu barca acolo mia povestit ca a trecut zilele trecute cu barca pe acolo,e padurar si umbla mult in zona,chiar mai jos de pragul unde nadeam la crap ,dunarea umflata a aduc niste copaci si crengi care sau oprit in niste cioate,formand astfel un mic golf tocmai bun pt nadit la crap si implicit pescuit.sper sa ramina asa pina ajung eu acolo,pt ca anul acesta vreau sa ma ocup mai mult de crap si in acest sens vreau sa imi schimb atat modul de a mi face monturile ,mamaliga pt bile si aromele pt porumb.anul trecut s a prins mult ciortan dar piese de 9kg.in consecinta pt mine a inceput febra deltei :D

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 11 Ian 2010, 18:37

bine bine,dar acest loc minunat mai exact unde este situat?sa-ti "furam" locul :P

Apropo. (ca sa nu mai deschid alt topic) canale sau zone in delta care nu sunt asa navigabile stie care?
Sunt satul ca din 2-2 min sa vine un "smecheras" cu salupa/barca etc aproape de mal sa faca el valuri..

Va multumesc

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de sorin1362 » 11 Ian 2010, 21:40

Andu, stiu eu un loc unde nu poti ajunge nici cu autoturismul, nici cu salupa, nici perpedes apostolorum, te costa doar un ort si e un camp plin de verdeata =))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Andu105
membru activ
membru activ
Mesaje: 117
Membru din: 21 Dec 2009, 01:22

Re: bratul sf.gheorghe km48-49

Mesaj de Andu105 » 12 Ian 2010, 00:02

Sa ma parasutez? :P


Deci....ceva sfaturi.stiu ca e ceva cam imposibil in ziua de azi sa fi mai ferit si de lume si de "electricieni"

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”