Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Nelutu
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 21 Mar 2008, 19:32

Re: Semnati aici

Mesaj de Nelutu » 21 Mar 2008, 21:00

Numele meu este Cucu ionel,am,aproape,40 ani,casatorit si am un baiat de 10 ani.Nascut pe malul Borcei,la Fetesti,crescut in nordul Moldovei si acum stabilit in Banat,Timisoara.Pescuiesc de la varsta de 6 ani,prefer pescuitul de crap,in special pe Dunare,dar nu ma dau in laturi si de la alte stiluri:scobar,clean,caras sau orice peste pasnic.De asemeni,imi place sa dau si la rapitor,unde prefer stiuca,dar imi place si somnul sau salaul. :wink: Va doresc tuturor fire cat mai intinse,capturi mari ca si cele din visele tuturor! :lol: :lol:

Avatar utilizator
razvan_c&r
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 10 Dec 2007, 15:03
Localitate: bucuresti

Salutare pescari C&R

Mesaj de razvan_c&r » 31 Mar 2008, 14:35

Va salut Domnule Iuga sant un pescar incepator , adeptul pescuitului C&R , am inceput sa ma uit la emisiunea dumneavoastra si sa constat ca exista multi pescari care adopta acest stil care credeam eu ca in Romania se va ajuge in 10 - 15 ani ma bucur ca se promoveaza acest lucru ,sa ne ma icivilizam si noi .Prima mea partida la pescuitul la crap C&R a fost pe Moara Vlasiei sant pasionat de pescuitul la crap si doresc sa ma inscriu in clubul dumneavoastra dar am o problema timpul . Sper ca intr-o zi sa ne intalnim pe Moara Vlasiei . FIR INTINS SI SANATATE
unu mic de 4 kg
unu mic de 4 kg
big crap

Avatar utilizator
danny
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 06 Mar 2008, 19:10
Localitate: Turda,jud.Cluj

Re: Semnati aici

Mesaj de danny » 04 Apr 2008, 18:48

Borbe Daniel,32 ani,casatorit,am o fetita de 3 ani jumate;...nascut si crescut in Cluj Napoca dar mai nou Turdean ; pescar de mic copil datorita faptului ca am crescut pe malul Somesului si printre lacurile din Floresti.Practic in special pescuitul la crap cu metode moderne dar nu ma dau an laturi de la nici o partida care vizeaza si alte specii de pesti.Consider ca omul cat traieste invata...deci ma bucur ca pot invata multe lucruri noi de la pescarii de pe acest forum.Deci...bine v-am gasit!

Avatar utilizator
florin crapanu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 08 Apr 2008, 16:06

Re: Semnati aici

Mesaj de florin crapanu » 08 Apr 2008, 20:30

Va salut stimati pescari ! :D ma numesc florin lutia , am 38 de ani si pescuiesc de cand ma stiu.Am inceput sa pescuiesc copil fiind in iazul din satul bunicilor din suceava iar acum pe baltile din botosani ,locuind in orasul saveni.Sunt foarte bucuros ca am gasit acest forum si ca pot sa i-mi impart dulcea boala a pescuitului si cu ceilalti impatimiti.Vreau ca prin intermediul acestui forum sa discutam si sa ne impartasim din experientile trecute si viitoare la pescuit. drgi pescari ,,FIR FOARTE INTINS !,,

Avatar utilizator
jelchici-emilian
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 01 Mar 2008, 12:52

Re: Semnati aici

Mesaj de jelchici-emilian » 17 Apr 2008, 19:50

Ma numesc Jelchici Emilian si pescuesc de cind ma stiu am 24 ani si sunt din Timisoara.Adept al pescuitului la Crap pe riul Timis si Dunare.Fir intins

Avatar utilizator
traian
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 11 Apr 2008, 22:14
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de traian » 21 Apr 2008, 20:34

Buna ziua, ma numes Racean Traian a 32 ani din cj pescuiesc de la 16 ani numai la Crap iar de 2 ani am infintat o echipa impreuna cu un prieten C&R Team cj si am participat la citeva concursuri si am si organizat unul.Anul acesta am hotarit sa facem pasul in fata si o sa participam si la concursuri mai de anvergura Cetariu 2 ori ,Brateni iar ce sa mai zic la anul ne vedem domnilor in Sudul Tarii patria concursurilor si a Crapilor mult asteptati.
TRAIAN RACEAN


CARPFAN
http://www.carpfan.ro

CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 22 Apr 2008, 00:30

@Traian
Felicitari! Va asteptam cu nerabdare. Poate pana atunci mai apar piste bune si inspre alte puncte cardinale.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Teddy » 29 Apr 2008, 18:10

Salutare pescari,
Numele meu este Dragos , am 31 de ani si sunt din Ploiesti. Pescuiesc de mic copil, bunicii mei stateau pe malul Dunarii la Macin, acolo am invatat tainele pescuitului, si acolo am prins si microbul. De 2 ani am inceput sa pescuiesc exclusiv la crap C&R , pe baltile din zona Ploiesti-Bucuresti, anul trecut pescuind exclusiv doar pe MV, cu succese si noi recorduri personale. Sper ca anul asta sa inchei achizitia echipamentului adecvat ptr crap (acolo sunt banii mei... :? ) si sa ma dedic mai mult partidelor de pescuit. Anul acesta am inceput sa pescuiesc si pe Tancabesti 2, poate pe viitor voi ajunge si pe 1. Sper ca aici (e vorba de forum :wink: )sa imi gasesc multi prieteni si parteneri de pescuit,de la care sa invat si poate sa ajut si eu cu un sfat , mai ales ca multi dintre noi frecventeaza cam aceleasi locuri si avem aceleasi principii in ceea ce priveste pescuitul C&R.

@ Florentin: Poate organizezi o iesire pe MV odata (sau pe alta balta :D ),in colaborare cu Dl. Petcu , la care sa participe cei care stau pe acest forum, un concurs amical cu beri si mici din belsug ne-ar apropia mai mult, si poate asa ne-am cunoaste mult mai bine.
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Avatar utilizator
persanu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 16 Feb 2008, 18:26

Re: Semnati aici

Mesaj de persanu » 01 Mai 2008, 19:32

salutari dragi tovarasi de lansete (sau undite ),numele meu este nicu am 25 de ani , din ploiesti prahova ,sunt virusat cu virusul "crap" si nu am sanse sa scap si nici nu vreau, va salut cu respect si sper sa pot afla cat mai multe despre pescuitul la crap , fireeee catttttttttt mai intiiiiinseeeee :lol: :lol: :lol: :lol:
IM000155.JPG

Avatar utilizator
dancu toma
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 01 Mai 2008, 14:07

Re: Semnati aici

Mesaj de dancu toma » 03 Mai 2008, 09:59

salutare tuturor!ma numesc dancu toma sunt din sibiu si pescuiesc doar la crap,am 25 de ani si in curand veti auzii cu totii de mine, pentru ca mi_am propus sa ajung campion! :D

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Semnati aici

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2008, 15:08

Salutare, ma numesc Madalin Alexandru si sunt din buc,am 25 ani,pescar incepator de crap,prefer baltile din jurul buc. si doresc sa ma informez si sa informez toti membrii acestui site cu , cunostintele mele in ale pescuitului.FIRE intinse va doresc!!! :)

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de sdaniel » 18 Iun 2008, 10:02

Salut, numele meu este Dan sunt din Bucuresti, am 20 de ani (neimpliniti :) ).Pescuiesc dinainte sa merg la scoala, asadar sunt "bolnav" de mic,in general am pescuit "la ce se prinde" , dar de aproape 1 an de zile am inceput sa ma axez mai mult pe pescuitul crapului c&r.
Sper sa gasesc aici cat mai multe informatii despre acest stil complex de pescuit, in general ma intereseaza sculele(eu pescuiesc cu chinezisme :roll: ) si nadele folosite.
Cu stima,
Dan
Dan Serban

Avatar utilizator
radumarian74_IL
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mar 2008, 13:33
Localitate: Slobozia

Re: Semnati aici

Mesaj de radumarian74_IL » 22 Iun 2008, 22:19

Ma numesc Marian Radu, locuiesc in Slobozia si am 38 de ani. Imi place pescuitul la crap-stationar, dar din cand in cand mai ajung si la Dunare (Borcea) in zona noastra. Pescuiesc in general pe balti din zona, cum ar fi: Cotorca, Jilavele, Tandarei, Iezer, uneori in judetul Calarasi. Incerc sa fiu pescar de aproximativ 5 ani. Va felicit pentru emisiune si pentru toate informatiile destul de interesante postate aici. De ceva timp incerc si cred ca am reusit sa-mi dotez arsenalul personal cu scule si tehnici de pescuit adecvate acestui stil: "la crap, prinzi si eliberezi". Fir intins!

Cu respect,
Marian Radu.

Avatar utilizator
VulcanescuDragos
membru activ
membru activ
Mesaje: 67
Membru din: 18 Iun 2008, 01:44
Localitate: craiova

Re: Semnati aici

Mesaj de VulcanescuDragos » 23 Iun 2008, 01:01

Ma numesc Vulcanescu Dragos am 18 ani shi practic pescuitul de mic.In carpfishing m-am lansat acum 1 an jumate shi de metoda C&R am adoptat-o de la inceputul anului acesta.Sunt din Dolj shi cum aici nu sunt balti cu potential ft bun de peste mare si ca sa ajung la baltile de pe lamga Bucuresti imi trebuie cam multzi bani.
Felicitari pt emisiune si cat mai multzi si mai mari crapi in lansete.


Fir intins si cine e din craiova sa ma contacteze.;)

Avatar utilizator
cristea radu
senior
senior
Mesaje: 383
Membru din: 01 Dec 2007, 11:08
Localitate: TURDA
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de cristea radu » 29 Iun 2008, 18:45

Salut!Ma numesc radu,am 35ani si pescuiesc de la 6 ani.Imi place la crap,somn si scobar.zonele sunt:lacuridin zona cluj,mures,bistrita,ape curgatoare mures,aries si dunarea.Deanul acesta am incercat si eu la boiles,luindu-mi tot ce trebuie pt.bile (pistol,mese,arome,mixuri,etc.)dar inca nu am avut rezultate,probabil nici baltile nu au potentialul altor balti .Dar nu ma las descurajat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”