Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Qnyx » 16 Mar 2010, 22:27

Bine ai venit Marius !
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
janes romanes
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 26 Ian 2010, 13:16

Re: Semnati aici

Mesaj de janes romanes » 17 Mar 2010, 13:39

salut numele meu e adi sunt din bucuresti am 28 ani pescuiesc din 93 cand m a dus tata prima oara in delta si acolo am luat microbu dupa ce am pescuit de pe pontonu de la mila 23 in 3 ore vreo 25 kile de rosioara la kil avat la fel si multa caras si babusca(frumos peste )...tata te salut da acolo de unde esti tu in ceruri si de abia astept sa ne reintilnim ...odihneste te in pace opana la urmatorul nostru pescuit impreuna!!!! in memeoria tatalui meu postez o poza cu un peste prins de el
IMAG0003.JPG

Avatar utilizator
Lazar Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 127
Membru din: 20 Feb 2010, 16:05
Localitate: Giurgiu

Re: Semnati aici

Mesaj de Lazar Mihai » 18 Mar 2010, 22:40

Condoleante nici nu imi imaginez cat poate fi de greu sa ramai fara un parinte , sunt Mihai am 26 de ani si pescuisc de aproximativ 20 de ani , am inceput pe Dunare , balti , in ultimii 4 ani m-am axat pe crap (cand nu mai este) dar nu ma dau niciodata in laturi de la un pescuit frumos la undita cand deseori da cate un crapcean de iti indreapta un mustad si la "plantat" nu vezi nimic.
Fratilor inainte sa postati, verificati acordul subiectului cu predicatul , cu cati de "i" se scrie un cuvant (mai ales la sfarsitul lui), si unde se pune cratima si unde nu (-) .

Avatar utilizator
eugenraceanu
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 24 Mar 2010, 08:55

Re: Semnati aici

Mesaj de eugenraceanu » 24 Mar 2010, 14:57

Salutare tuturor ,ma numesc Eugen Raceanu ,am 36 ani locuiesc in Titu jud Dambovita ,merg in Delta de 15 ani ,am fost cam peste tot in delta as putea spune .
Am fost si pe baltile din jurul Bucurestuiului si pana la Giurgiu dar nu se merita .
10 zile in delta cu cortul nu se compara cu nimic .si asta de 3-4 ori pe an .
Fire intinse la toti !

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 24 Mar 2010, 17:02

@Janes ,Mihai ,Eugen
Bine ati venit printre noi !
Fire intinse in noul sezon ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
pescarul sportiv
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 13 Mar 2010, 00:36

Re: Semnati aici

Mesaj de pescarul sportiv » 30 Mar 2010, 11:02

ma numesc Rotaru Mircea ,sunt din Buzau,am 42 de ani acum traiesc in Spania de vreo 10 ani.pescuitul ma incinta cred ca as putea sta toata viata pe balta sa ma delectez cu acest sport minunat.sint in asteptarea capturi viti mele de aceia am inceput sa experimentez lucruri noi .pescuitul e un sport complex ,zic eu ,si in fiecare zi imi dau seama ca ai de invatat o multime de lucruri ,si ca tot timpul trebuie sa experimentezi lucruri noi ori sa inveti di experienta altora ori din greselile tale.FIR INTINS TUTUROR

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de eden » 30 Mar 2010, 17:01

bine ai venit domnule si multumim de urari... fir intins !!!
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

Avatar utilizator
aFLO
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 21 Mar 2010, 19:02
Localitate: Petrila

Re: Semnati aici

Mesaj de aFLO » 31 Mar 2010, 10:14

Salut ,ma numesc Andrei Florin am 33 ani sunt din Petrila (HD),pescar de vreo 7-8 ani.I-mi plac partidele de 2-3 zile pe Mures dar si cele de cateva ore la pastrav si clean pe Defileul Jiului.Martuisesc ca am o mare dorinta pentru anul acesta : sa ajung la Mecca pescarilor din Romania adica pe Dunare.Desi merg de cateva ori pe an in Dolj la parintii mei la 19km de Dabuleni la Dunare am ajuns doar in trecere dar sper ca in acest sezon sa pot bifa in agenda cel putin o iesire.In acest scop v-as fi recunoscator pentru orice informatii legate de locuri de pescuit in zona Corabia-Dabuleni-Bechet. Va salut si sper sa ne impartasim cat mai multe informatii utile . ---<><

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de florentiniuga » 06 Apr 2010, 11:45

Salut Florin si bun venit pe forum. Eu credeam ca Mecca pescarilor romani e Delta, sau ala e Raiul cu pesti ?! :)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
aFLO
utilizator
utilizator
Mesaje: 15
Membru din: 21 Mar 2010, 19:02
Localitate: Petrila

Re: Semnati aici

Mesaj de aFLO » 06 Apr 2010, 15:50

Eu credeam ca Mecca pescarilor romani e Delta, sau ala e Raiul cu pesti ?! :)[/quote]
Se poate spune si asa dar eu m-am referit la Dunare de la Bazias pana la varsarea in mare , de asemenea cred si eu ca acolo e Raiul cu pesti.Va multumesc pentru urari.

Avatar utilizator
Amos
senior
senior
Mesaje: 244
Membru din: 02 Apr 2010, 14:07
Localitate: Constanța
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Amos » 06 Apr 2010, 21:46

Salut toți pescarii, amatori și profesioniști înregistrați pe infopescar. Mă numesc Ștefan Narcis, am 39 de ani, sunt oltean, iar de 20 de ani m-am stabilit în orașul Constanța, pe plantația lui Radu Mazăre (zis și BraziIianul).
Sunt pescar amator de mic copil, 6-7 ani, când pescuiam pe pârâul Plapcea din jud. Olt, cu o nuia din salcie și cu bolduri îndoite. Nici în prezent nu pot să mă laud că am scule profesionale, de firmă, însă vă asigur că mai prind și pește mare.
În perioada 2005 - 2008, când navigam pe mări și oceane, am prins și pești mari. Și când spun pești mari mă refer la rechin de 3,50 m în Golful Persic, în radă la Abu Dhabi (am reușit să-l scot din apă cu vinciul din pupa navei și cu 3 ajutoare), pisică de mare de 35 kg în Golful Aden (la sud de Yemen pe unde acționează în prezent pirații somalezi), zargan de 1,70 m și baracudă de 15 - 20 kg (în radă la Bahrein și Jubail). În România, cea mai mare captură a fost un crap de 15 kg, prins în anul 2004 pe balta Oltina/jud. Constanța.
Nu pricep prea bine cum vine treaba cu mixurire, boilesuri, etc. Eu știu de porumb și mămăligă, râmă și viermuși pe baltă, iar la mare dau cu râmă, hamsie și scoică la guvizi și hanuși și cu râmă de mare la chefal și laban.
Vreau să acumulez experiență în domeniu. Pentru mine pescuitul nu este o afacere, este un hobby. Acesta este și motivul pentru care m-am înregistrat pe infopescar, niciodată nu este prea târziu.
Bărbații, cu cât înaintează în vârstă pierd doi pești: somnul și carasul. Fir întins! :D

Avatar utilizator
chituctin
senior
senior
Mesaje: 242
Membru din: 07 Ian 2010, 16:15
Localitate: Bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de chituctin » 06 Apr 2010, 22:04

Salutare si bine ai venit printre noi **== !

Avatar utilizator
florian1954
membru activ
membru activ
Mesaje: 72
Membru din: 02 Feb 2010, 23:13

Re: Semnati aici

Mesaj de florian1954 » 07 Apr 2010, 13:45

Florin,dacă doreşti să mergi pe Dunăre în zona Dăbuleni,ai aici câteva repere:canalul C Zero,spre Dunăre,la pompe,după ce ai trecut digul,este loc superb la Dunăre,ai de unde alege.Venind spre Bechet,pe dig,sunt mai multe intrări în pădure şi este insula Papadia,locuri superbe.De aici,spre port Bechet,tot pe dig,în zona Vrăjitoarea,treci digul şi vezi că este cantonul pădurarului,pe lângă el,este drum prin pădure până la Dunăre,ai locuri de pescuit câte vrei.Dacă poţi lua legătura cu un pescar localnic şi de bună credinţă,poate să-ţi spună şi despre curenţi,praguri,agăţături,etc.Să ai pregătit porumb boabe şi ceva pământ pentru făcut bulgări să arunci.Nu te aştepta la rezultate imediate,ci după 2 zile începi să ai rezultate :-w

Avatar utilizator
vezeteum
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 14 Mai 2009, 21:42

Re: Semnati aici

Mesaj de vezeteum » 18 Apr 2010, 17:39

Salut. Numele meu este Vezeteu Mihai, 24 ani, Prahova. Vreau sa pescuiesc cam tot ce se poate prinde dar am multe de invatat.

Avatar utilizator
marupescaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 13
Membru din: 28 Ian 2010, 15:02
Localitate: satu mare

tigantele marian

Mesaj de marupescaru » 25 Apr 2010, 14:08

salu,ma numesc marian sunt din satu mare pescuiesc de cand ma stiu,imi plac toate tipurile de pescuit nu ma plictisesc niciodata cand sunt la malul apei

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”