Semnati aici

cine esti si ce vrei..........de la pescuit

Moderatori: mini_mic, pharaoh

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bogdan 99
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 11 Apr 2010, 12:52

Re: Semnati aici

Mesaj de bogdan 99 » 01 Mai 2010, 08:22

Buna numele meu este Bogdan am 27 ani sunt din Sighisoara am tot cea ce imi trebuie pentru pescuitul la crap, si as vra sa fiu indrumat pentru a participa la competitii.
Va multumesc

Avatar utilizator
constantine
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 16 Mar 2009, 22:16

Re: Semnati aici

Mesaj de constantine » 09 Mai 2010, 07:51

Salut, numele meu este Costi, sunt din Mioveni AG, dar stau in Buc de vreo 3 ani. Am 30 ani si pescuiesc la crap in baltile din jurul bucurestiului si pe la Giurgiu.
Va salut si va urez fire intinse. :-h

Avatar utilizator
sece4u20
senior
senior
Mesaje: 227
Membru din: 09 Mai 2010, 20:06
Localitate: brasov;sacele; intorsura-buzaului
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de sece4u20 » 09 Mai 2010, 20:30

salut pescari si de ce nu si pescarite. sunt coco din intorsura buzaului ( stau si prin brasov) am 25 de ani,sunt pescar in regula de aproximativ 10 ani. imi place pescuitul pe rauri in general la pastrav si clean. practic pescuitul cu voblere si ''blinkere'' si pescuitul la musca. acum 2 saptamani am fost la o balta din brasov cu niste amici care le au cu pescuitul la crap si parca a inceput sa ma roada si pe mine acest tip de pescuit. deocamdata ma documentez si de ce nu, experimentez usor usor si poate ajung si eu la categoria grea.
sper sa ne intelegem si sa ne sfatuim intre cele ale' mariei sale crap.

Avatar utilizator
Dragosj
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 12 Mai 2010, 21:42
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Dragosj » 12 Mai 2010, 22:02

Salut,
ma numesc Dragos am 27 de ani si sunt din Brasov,imi place sa pescuiesc la crap,pescuiesc de mic dar pasiunea a luat amploare de un an de cand au inceput si investitiile serioase in acesta pasiune.

Multumesc.
Viata a inceput in Apa !!!

Avatar utilizator
kelu84
senior
senior
Mesaje: 192
Membru din: 17 Mai 2010, 00:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de kelu84 » 17 Mai 2010, 00:34

ma numesc razvan,am 26 de ani,si sunt pescar practic de cand ma stiu, de fapt de la 6 ani, de cand imi faceam vacantele la bunici(muntii vrancei).am mers cu tata o data si de atunci mi-a intrat in sange;pastrav(era din abundenta pe atunci), clean,mreana,baboi erau speciile care populau raul(shusita).pana la 18 ani cand mi-am luat permisul, mergeam numai la tara la peste in vacante(zilnic-nu conta ploaie soare) si ocazional cu unchiul pe baltile cu plata de pe langa bucuresti.la 18 ani mi-am luat permisul si am inceput sa strang bani de scule.in prezent am cam 4 ani de cand am devenit"crapar" exclusiv.cati bani am bagat....imi luam masina cert, dar nu regret avand in vedere placerea unei partide de pescuit de o zi, doua, care sa mai dea si rezultate.fire intinse tuturor!!!

Avatar utilizator
DINU 2
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 17 Mai 2010, 19:07

Re: Semnati aici

Mesaj de DINU 2 » 17 Mai 2010, 19:14

ma numesc Dostetan constantin din deva ,31 ani iubesc pescuitul in sistem c&r , membru fondator al clubului freecarp deva .Va urez fire intinse. =D>
c.s.p free carp deva

Avatar utilizator
bratie
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 09 Mai 2010, 20:18
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de bratie » 17 Mai 2010, 21:25

Ma numesc Bratie Florin am 22 de ani sunt din Craiova si sunt pescar de la varsta de 7 8 ani ....
In general pescuiesc la caras si la crap !!!
FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
Joker
Veteran
Veteran
Mesaje: 585
Membru din: 16 Mai 2010, 23:51
Localitate: buzau
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Joker » 18 Mai 2010, 09:04

Salutare ma numesc Drugea Madalin am 21 de ani sunt din buzau lucrez la un magazin care se ocupa cu vanzarea de articole de pescuit pescuit de la 12-13 ani de 2 ani m-am axat mai mult pe pescuitul de crap in special la ten pt drilul pe care il ofera...as vrea daca as putea sa schimb mentalitatea oamenilor si sa ii fac sa mai lase si peste in balta ,rau ,fluviu
Motto-ul meu :Prinde pastreaza dar si elibereaza
Fire intinse tuturor si numai bine
Prinde ,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!

Avatar utilizator
gigi40
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 18 Mai 2010, 21:05

Re: Semnati aici

Mesaj de gigi40 » 18 Mai 2010, 21:33

ma numesc gigi spataru sunt din brasov si sunt pescar "batran"(43 ani) =)) am "microbul" de mic copil cand duminica ma urcam pa bicicleta si o stergeam la pescuit la Noua - brasovenii cunosc locatia- unde furam meserie de la pescarii batrani si cu experienta !in prezent pescuiesc mai mult pe rauri la bologneza tinta mea fiind mreana ,scobarul, cleanul eliberand piesele subdimensionate ,nu refuz nici o partida pe balta dar nici la rapitor!!! FIRE INTINSE !!!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de gor965 » 21 Mai 2010, 17:44

@ gigi40 , Joker, bratie, DINU 2, kelu84, Dragosj, sece4u20, constantine, bogdan 99, marupescaru , vezeteum , florian1954

Bine ati venit pe acest forum ! Navigare placuta si mult fir intins ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
celine2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 147
Membru din: 19 Iun 2009, 23:19
Localitate: medias

Re: Semnati aici

Mesaj de celine2008 » 21 Mai 2010, 20:14

Buna ziua,ma numesc Ovidiu Palea am 39 ani sint din Medias si pescuiesc de 15 ani, dar numai de 3 ani pescuisc cu adevarat la crap. Tot de 3 ani am inceput sa-mi achizitionez si scule profesionale , si urmaresc discutile de pe forum de unde am invatat foarte multe lucruri interesante care m-au ajutat la pescuitul crapului si nu numai.Anul trecut in toamna am fost pentru prima data in Delta si a fost extraordinar cu atit ca nu am prins decit 9 crapceni si am stat o saptamina.Am venit din delta fff relaxat ,este extraordinara DELTA. Acum doua saptamini am avut un accident, am cazut de la 6 m inaltime si sint cu piciorul in gips si trebuie sa stau 10 saptamini cu el asa .Va multumesc infopescar pentru ca timpul imi trece mai usor cind sint pe forum si urmaresc discutile si emisunea pvtv.Va doresc la toti pescari de pe forum multa sanatate si FIR INTINS.

Avatar utilizator
Joker
Veteran
Veteran
Mesaje: 585
Membru din: 16 Mai 2010, 23:51
Localitate: buzau
Contact:

Re: Semnati aici

Mesaj de Joker » 22 Mai 2010, 10:08

multumesc de bun venit ..fire intinse si tie si la toata lumea !!
Prinde ,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!

Avatar utilizator
minimaloman
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 28 Mai 2010, 14:02

Salutare tutror

Mesaj de minimaloman » 03 Iun 2010, 19:38

Ma numesc Florin Tatu,sunt din Bucuresti,am 27 de ani si pescuiesc de cand eram copil dar nu deocamdata nu pot sa ma laud cu cine stie ce captura...Pescuiesc in baltile din jurul Bucurestiului in general si oriunde am ocazia.
Fire intinse!!!

Avatar utilizator
Scorpionul
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 21 Iul 2010, 23:48

Re: Semnati aici

Mesaj de Scorpionul » 22 Iul 2010, 01:02

Va salut cu respect ! Ma numesc Stefanescu Radu si locuiesc de o vreme in Brasov. Datorita meseriei nu prea am timp de pescuit prin zona, fiind mai tot timpul plecat prin tara. Timpul liber mi-l dedic familiei. Acu doi ani am fost pentru prima data in Delta Dunarii, dus mai mult cu forta de trei prieteni. Am petrecut o saptamana de vis, nici nu banuiam ce avea sa se intample. M-au invatat sa tin o undita in mana. Am prins primii mei pesti, si microbul m-a prins si pe mine, la randul lui. Anul trecut, iar, cei patru muschetari, in delta. De acum aveam unditele mele si eram mandru de ele. Mai trebuie sa invat de la prietenii mei una alta, sa castig experiente, dar m-am gandit ca acest forum ar fi tocmai bun pentru ceva in plus. Am citit mult pe topicul Delta Dunarii si acolo doresc sa activez, sa pun o serie de intrebari, sa invat de la persoane competente, adevarati lupi ai deltei. Pacat ca nu pot merge in delta mai mult de o saptamana, restul concediului fiind alocat familiei. Inca o data, bine v-am gasit!

Avatar utilizator
pescarugigel
membru activ
membru activ
Mesaje: 53
Membru din: 13 Aug 2010, 23:11
Localitate: bucuresti

Re: Semnati aici

Mesaj de pescarugigel » 14 Aug 2010, 00:09

Va salut cu mult respect .

Ma numesc Vreju Cristian, am 42 ani ( 26.01.1968 ), si vreau sa invat sa pescuiesc.
In copilarie pescuiam non stop, nu ratam nici o ocazie de a merge la pescuit. Din nefericire am avut o perioada foarte lunga in care nu mi-am mai exercitat 'talentul'. Observ ca pescuitul s-a tehnologizat in asemenea masura incit nu mai stiu cu ce se 'maninca'. Ma bucur ca v-am cunoscut ( deocamdata virtual ) si va multumesc ca mai invat cite ceva de la dvs.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cateva cuvinte despre fiecare”