Mixul CRAPTOR

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tonny
senior
senior
Mesaje: 301
Membru din: 27 Dec 2009, 01:09

Re: Mix Boilies

Mesaj de tonny » 05 Feb 2010, 17:42

eu zic ca pretul este chiar bunicel avand in vedere calitatea produselor care se folosesc in prepararea lui si nu am nici un fel de dubiu in privinta celor enumerate de d-l Iuga in realizarea mixului.Cred ca mixurile gata facute sunt unele care nu se realizeaza cu usurinta de incepatori din cauza proportiilor acestea fiind esentiale in reusita mix-ului de a fii si prinzator,la fel ca in orice reteta daca pui sa zicem spre exemplu o lingura de sare in plus rezultatul va fii deloc pe masura asteptarilor deoarece o sa aruncati la gunoi tot ce ati facut.Sper ca nu am vorbit aiurea si nici nu am facut reclama nimanui.Stima

Avatar utilizator
cosmin liviu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 20 Mar 2009, 21:29

Re: Mix Boilies

Mesaj de cosmin liviu » 18 Feb 2010, 14:13

D-le Florentin, din cate am inteles eu, din urmarirea forumului, pt. sezonul mai rece aveti sau ati avut la ambalaj de 2 si 2,5 kg si pretul de 40 lei/kg?
Dar cea mai spinoasa problema a mea este daca veti avea si in magazine din tara , Timisoara in cazul meu( pt. a scapa de taxa de curierat, si probabil ati ajuta pe multi pescari astfel), sau doar in Bucuresti; si daca este posibil si in tara, cam de cand?
Multumesc si astept cu nerabdare raspunsul!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 18 Feb 2010, 21:33

Asa cum am mai spus, nu mi-am propus inca o productie mare. Oricum, cred ca cererea prin comanda directa o pot asigura (nu en-gros deocamdata). Problema curieratului e ... si nu e. Daca va ajunge intr-un magazin din Timisoara, oricum va avea si un adaos comercial pus de magazin, care s-ar putea sa depaseasca valoarea transportului. De obicei, adaosurile sunt de la 30% in sus (alea de bun simt). Prefer sa vad cata cerere am si apoi o sa decid. Oricum, mai bine vand mai putin decat sa umblu la calitatea componentelor pentru a mentine pretul mic in magazin.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
cosmin liviu
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 20 Mar 2009, 21:29

Re: Mix Boilies

Mesaj de cosmin liviu » 18 Feb 2010, 22:11

Am inteles, multumesc!

Avatar utilizator
Clabuc
senior
senior
Mesaje: 150
Membru din: 02 Aug 2008, 13:18

Re: Mix Boilies

Mesaj de Clabuc » 24 Feb 2010, 14:52

florentiniuga scrie:M-a intrebat Bug pe privat, m-au intrebat si altii. Ca sa nu credeti ca am ceva de ascuns si sa va puteti face o idee, iata in mare ce contine mult discutatul mix CRAPTOR:
LT94, predigested fish meal, robin red, csl, betaina, glm, proteina WP80, faina de soia, aminoacizi, astaxantina, Official secret (Solar), componente de compactare, uleiuri esentiale, arome palatant, carbohidrat substituent identic lapte de porumb, seminte, ingrediente de volum. In mare majoritate produsele sunt de la CC Moore. Cine doreste sa-l faca, isi poate determina si singur proportiile pentru fiecare componenta. Va astept cu un pret de vanzare mai bun! ;)
componentele sunt super ok, totusi cantitatea de CSL aroma si aminoacizi e suficienta pentru a nu mai fi nevoie decat de apa ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 24 Feb 2010, 22:31

CSL si aminoacizi da. Aroma... dupa gust si inspiratie. Daca mai vrei, mai pui. Mai bine sa fie mai putina ca poti sa mai adaugi si in special poti sa-i dai o alta dominanta dar daca e prea multa... Eu il folosesc asa cum e.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de Allen Besnovich » 27 Feb 2010, 15:38

Salutare.
Dl Florentin, as avea si eu nevoie de 1kg in viitorul apropiat. Puteti trimite si la Craiova prin posta romana?
fir intins!
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 27 Feb 2010, 17:14

Imi pare rau, nu am decat la 2 sau 2,5kg si nu trimit decat prin Fan Courier.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
boghy_25
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2010, 14:33

Re: Mix Boilies

Mesaj de boghy_25 » 06 Mar 2010, 23:40

domnul iuga mai aveti mix.. as vrea sa comand daca se poate? sunt din zona iasi si am inteles ca trimiteti prin fan curier.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mix Boilies

Mesaj de florentiniuga » 08 Mar 2010, 01:39

boghy_25 scrie:domnul iuga mai aveti mix.. as vrea sa comand daca se poate? sunt din zona iasi si am inteles ca trimiteti prin fan curier.
Folositi va rog mail-ul sau pm, nu vreau sa transform rubrica in una de comenzi.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de florentiniuga » 29 Apr 2010, 03:51

Acum e disponibil in varianta la pungi de 1kg.
Craptor.jpg
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Liviu Belu
membru activ
membru activ
Mesaje: 56
Membru din: 10 Sep 2009, 14:45
Localitate: Malmö
Contact:

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de Liviu Belu » 29 Apr 2010, 08:40

[quote="florentiniuga"]Acum e disponibil in varianta la pungi de 1kg.

Felicitari

Avatar utilizator
bug
membru activ
membru activ
Mesaje: 134
Membru din: 15 Noi 2008, 21:35

Re: Mix Boilies

Mesaj de bug » 24 Mai 2010, 19:58

mike_carp scrie:Ma bag si eu cu o parere. 40 lei este enorm pt 1kg de mix care nu a fost testat extrem si intr-o multitudine de situatii si balti. Sincer, nu va inteleg pe cei care va aruncati cu capul inainte si va dati cu parerea ca abea asteptati sa goliti balta de peste.
Cand aveti la dispozitie mixuri ca The Source, cu care eu cel putin am rupt unele balti in bucati, la un pret de 32 lei/kg, cand aveti S&O Solar sau SBS, care au prins pe apele romanesti pesti cum nu au reusit restul firmelor puse la un loc, stau si ma intreb daca nu cumva va puneti singuri bete-n roate.
Este parerea mea si vreau sa fie luata ca atare si nu ca un atac la cineva.
Si inca o problema, cum este posibil sa se vanda 1kg de boiliesuri cu 80 lei sau 100 si nu stiu cati lei ( parca 150 lei) asa cum se vand cele dintr-o gama asa zisa renumita, adica ce credeti ca pot contine acele bile pt a isi justifica pretul? Pai, se vinde Odissey XXX cu 200 lei/5kg si mixul ala contine 10% GLM, si sa-nteleg ca cele la 80 lei contin 20% GLM? Sa fim seriosi, dar e pacat ca sunt multi care inca mai pun "botul". Pacat.

totul depinde de interesul fiecarui pescar in a-si (a) perfectiona o nada.daca ai vedea o sticla de cola fara eticheta nu cred ca ti-ar mai fi asa de sete ca la inceput!fara reclama totul ar fi degeaba.o nada echilibrata isi va face treaba tot timpul.cunosc persoane care au fost testeri la firme de nada si care au avut pe mina zeci de kg de glm si betaina in decursul anilor....rezultate comparative satisfacatoare cit de cit...=0.
40ron / kg nu e f scump pt ca daca se lucreaza in regula ,ce trebuie sa dai la stat ...te omoara si prob ca omul cumpara ingred ,daca nu de la noi,atunci din anglia sau de altundeva si,iarasi prob,nu in cantitati industriale..si astfel ajunge la 40lei.costul de productie al mixului e probabil undeva pe la 15lei si restul sint taxe si un profitel,dar ma rog,fiecare e liber sa aleaga ce doreste.
de pus "botu' " la tot felul mai sint si vor fi intotdeauna

Avatar utilizator
vintanraul
membru activ
membru activ
Mesaje: 133
Membru din: 06 Noi 2008, 15:15

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de vintanraul » 26 Mai 2010, 20:57

un nr tel va rog pentru comenzi- :)]

Avatar utilizator
mihi78
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 16 Noi 2009, 19:24
Localitate: B U C U R E S T I

Re: Mixul CRAPTOR

Mesaj de mihi78 » 13 Iun 2010, 12:46

vintanraul scrie:un nr tel va rog pentru comenzi- :)]
in poza atasata mai sus, daca aveti curiozitatea sa o descarcati, veti gasi ceea ce cautati.
Se pare ca diacritica ar trebui exclusa din gramatica lb romane,ca sa nu mai sesizam atatea"vipuri" cocosate de statul pe la scoala!So, remember printre altele ca: mi-au nu este=cu miau!

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”