Pescuitul la crap

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

Avatar utilizator
raduionescu45
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Sep 2009, 17:27
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul la crap

Mesaj de raduionescu45 » 25 Mai 2010, 14:45

40ron/24h C&R... crapi din 2 cifre... bravo, sunt invidios si in acelasi timp imi exprim amaraciunea pentru preturile cerute pe baltile din jurul Bucurestiului. daca te asociezi cu cineva si ai de gand sa faci o partida de 72h renteaza sa bati drumul pana la Arad... ce ironie :-S

Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Pescuitul la crap

Mesaj de dragan o » 25 Mai 2010, 18:05

Da,dar voi aveti Sarulestiul,Tancabestiul,Moara Vlasiei 8-> ,unde chiar daca dupa parerea mea e cam scump sa pescuiesti,mai aveti o gramada de cluburi de pescuit in care fiind inscris beneficiezi de unele reduceri pe aceste carpodroame(asta din cate stiu eu,poate ma insel).Totusi, intradevar sunteti mai dezavantajati ca si noi cei din vest dar eu sper ca si in capitala se vor face schimbari in favoarea pescarilor in ceea ce priveste preturile de acces pe balti,insa exista si riscul ca proprietarii de balti din zona mea sa alinieze preturile cu cele din zona voastra :-SS fiindca asa-i in patria noastra - NIMIC IN FAVOAREA MURITORULUI DE RAND CI PE CAT POSIBIL CAT MAI MULT IN DEFAVOAREA LUI ~x( .Oricum, noi sa fim sanatosi si sa ne vedem pe balta, nu conteaza unde, la voi sau la noi ca tot acasa suntem. ;)

Avatar utilizator
raduionescu45
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 21 Sep 2009, 17:27
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul la crap

Mesaj de raduionescu45 » 25 Mai 2010, 22:09

Sarulestiul este interzis romanilor (cea mai mare dovada ca stim foarte bine sa ne batem joc de ce e frumos dar nici atitudinea patronilor nu este cea corecta cel putin din punctul meu de vedere care pescuiesc de 1 an si pe care pestele nu ma intereseaza decat sa fie in balta si sa mai vina la poza)
Tancabestiul 300ron/24h pe ponton si 200ron/24h campat in cortul tau
MV2 - 100ron sau 110ron/24h dar... sunt multe minusuri referitoare la spatiul de campat, peisaj, aglomeratia din timpul zilei... si pana la urma monotonia baltii...
Perisul... nu stiu ce s-a ales de el pentru ca anul asta nu am auzit pe nimeni sa spuna ca a fost acolo (presupun ca a secat-o si-l cauta pe Sinel prin gropane)
Hobaia (preferata mea) 150ron/24h sau 100ron/24h daca esti membru APCR.
sunt o sumedenie de alte balti care nu-mi vin in minte sau de care doar am auzit dar crede-ma ca la taxa de 40ron/24h nu ai unde sa mergi.

Avatar utilizator
dragan o
utilizator
utilizator
Mesaje: 45
Membru din: 31 Ian 2010, 22:38
Localitate: Arad

Re: Pescuitul la crap

Mesaj de dragan o » 26 Mai 2010, 16:34

Sarulestiul interzis romanilor? :-? si eu care-mi doream de multi,multi ani sa pescuiesc aici macar o data...oricum nu-mi pare rau ca-s roman,pot pescui si-n alta parte.

Avatar utilizator
GhostVision
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 23 Mai 2010, 00:43
Localitate: Arad

Re: Pescuitul la crap

Mesaj de GhostVision » 27 Mai 2010, 19:21

eu unul nu as da 200-300 lei pentru 24h... mi se pare mult. De curiozitate sunt pline beltile alea in weekenduri ?
De crezi ca esti prea mic ca sa faci un lucru insemnat, incearca sa dormi cu un tântar intr-o camera inchisa :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”