RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 30 Mar 2010, 00:40

Cum sta daciuta cuminte si sfioasa in spatele "monstrilor" 4x4 :P
Nea Paun, cum ati suportat vantul ala pacatos? Eu am facut o plimbare (mai mult cu treaba) pe la Jurilovca si batea un vant rece in rafale puternice, de chiar ma gandeam ca daca as fi iesit pe balta nu ar fi fost prea confortabil.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 01:03

pharaoh scrie:Cum sta daciuta cuminte si sfioasa in spatele "monstrilor" 4x4 :P
Nea Paun, cum ati suportat vantul ala pacatos? Eu am facut o plimbare (mai mult cu treaba) pe la Jurilovca si batea un vant rece in rafale puternice, de chiar ma gandeam ca daca as fi iesit pe balta nu ar fi fost prea confortabil.
Ala cu Dacia a mers cot la cot cu noi ,cu vintul ,am luat un combinezon de schi de la sh.o caciula cu blana,si niste sprit de vin,nu au fost probleme,in prima noapte inghetase apa in pahare ,pe masa afara ,dar eu unu am mai trecut prin dastea,important e, sa nu te imbeti si sa te culci afara ,sub cerul liber,pe un timp ca ala,atunci pot apare probleme.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 11:01

La haleala

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 11:04

Continuare

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cossty » 30 Mar 2010, 17:30

@-) @-) @-)
=P~ =P~ =P~
Vad ca sunteti tot din Prahova.
Data viitoare sa anuntati tot asa, pe forum cand plecati ca poate vin si eu cu un partener (daca o ajunge loganul meu pe unde merg tancurile alea :D )
Felicitari va spun pentru initiativa!

P.S. Unul din colegii d-vs din poze lucreaza la o institutie de pe soseaua vestului (langa Penny) cumva? Mi se pare cunoscut!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 30 Mar 2010, 17:35

cossty scrie:daca o ajunge loganul meu pe unde merg tancurile alea
merge, l-am calarit eu pe-al meu vara trecuta prin zona aia. Nu e chiar asa de speriat, decat cand ploua :)
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cossty » 30 Mar 2010, 17:38

Eu, de regula merg la Balteni.
Inainte mergem in zona Ciobanu - Daeni dar de vreo 2 ani acolo mergi numai sa admiri natura!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 30 Mar 2010, 17:47

O singura data am fost pe malul Dunarii in zona aia, mai exact in dreptul comunei Garliciu, dar am ramas impresionat de peisaj. Superb.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
cossty
membru activ
membru activ
Mesaje: 121
Membru din: 03 Dec 2009, 21:12
Localitate: Ploiesti

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de cossty » 30 Mar 2010, 17:58

Peisajul este intradevar superb.
Campezi in padure sau la marginea ei apoi urmeaza o zona de vreo 30 m de pajiste apoi, o zona de plaja si Dunarea.
Nu stiu daca mai este padurea ca acum 3 ani cand am fost ultima oara acolo incepuse sa o taie.

Avatar utilizator
iorgu
Veteran
Veteran
Mesaje: 850
Membru din: 09 Ian 2010, 20:41

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de iorgu » 30 Mar 2010, 18:09

Ioane multi ar da viata in civilizatia haotica din ziua de azi pentru un trai, chiar mai greu dar mult mai relaxant si in libertate deplina. Acesti oameni ai deltei, nu stiu cine are moralitatea necesara sa-i judece pentru traiul lor referitor la pescuit. Ei traiesc printre pesti, pentru pesti si din pesti. Restul; vorbe,vorbe,vorbe. Tine-o asa cu pozele, ca de blocuri,vile,masini,fetite,cersetori,taxe,etc.,etc.,etc., suntem satui pana peste cap. Referitor la eliberatul pestelui, Iorgu (adica eu) nu pescuieste decat in balti private,rarisim in salbatice si nu da drumul la peste. Este ca si cum alerg 1an dupa o femeie desteapta, frumoasa si devreme acasa si cand ajung la implinirea relatiei, eu ma multumesc sa o pup pe obraz si sa-i spun adio. Poate exemplul nu este edificator dar mintea mea batrana nu este capabila sa faca alta comparatie.
Ocroteste natura, merita!

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 18:14

iorgu scrie:Ioane multi ar da viata in civilizatia haotica din ziua de azi pentru un trai, chiar mai greu dar mult mai relaxant si in libertate deplina. Acesti oameni ai deltei, nu stiu cine are moralitatea necesara sa-i judece pentru traiul lor referitor la pescuit. Ei traiesc printre pesti, pentru pesti si din pesti. Restul; vorbe,vorbe,vorbe. Tine-o asa cu pozele, ca de blocuri,vile,masini,fetite,cersetori,taxe,etc.,etc.,etc., suntem satui pana peste cap. Referitor la eliberatul pestelui, Iorgu (adica eu) nu pescuieste decat in balti private,rarisim in salbatice si nu da drumul la peste. Este ca si cum alerg 1an dupa o femeie desteapta, frumoasa si devreme acasa si cand ajung la implinirea relatiei, eu ma multumesc sa o pup pe obraz si sa-i spun adio. Poate exemplul nu este edificator dar mintea mea batrana nu este capabila sa faca alta comparatie.
Ok. este in regula, concluzia ta

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 18:18

Un film facut la iesirea asta ,azi dimineata am avut o placere sa ma scol pe fundalul sonor.

Ultima oară modificat 30 Mar 2010, 18:50 de către Paun Ion, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de pharaoh » 30 Mar 2010, 18:20

cossty scrie: Nu stiu daca mai este padurea ca acum 3 ani cand am fost ultima oara acolo incepuse sa o taie.
Anul trecut era cateva portiuni de padure taiate in zona bacului. Din ce am auzit ar urma sa planteze copaci tineri in locul lor.
Si pe malul celalalt e superb, si insulitele alea...pacat ca n-avem poze.
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 18:29

Si asta e un film placut .

Ultima oară modificat 30 Mar 2010, 18:51 de către Paun Ion, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: RESPECT PENTRU CRAPUL DE DUNARE

Mesaj de Paun Ion » 30 Mar 2010, 18:31

Si asta la fel
Ultima oară modificat 30 Mar 2010, 18:47 de către Paun Ion, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”