CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 22 Mar 2010, 21:08

Astazi venind de la Valcea am vazut pe Olt primul pescar anul asta ,apa arata bine ,vremea frumoasa parea foarte relaxat nenea,as fii vrut sa fiu in locul lui....Si nea Paun cum stai cu prelucrarea alunului???
MERCEDES S

Avatar utilizator
Paun Ion
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 17 Ian 2010, 12:34

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de Paun Ion » 22 Mar 2010, 21:44

cosmin mihut scrie:Astazi venind de la Valcea am vazut pe Olt primul pescar anul asta ,apa arata bine ,vremea frumoasa parea foarte relaxat nenea,as fii vrut sa fiu in locul lui....Si nea Paun cum stai cu prelucrarea alunului???
Am treminat de curatat ,urmeaza sa il pun la indreptat ,miine, si va sta asa pina prin iunie
Sa traiesti
Sanatate

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 23 Mar 2010, 00:12

mmmm...ce frumos e pe site,liniste...,pace...s-aude pana si nuiaua de alun a lu' nea Paun cum se usuca,liniste :)) ,treziti-va pescari,mananca crapul de rupe la
T-eul Magearu cu Dunarea veche,bucati rasarite,le indoaie lansetele amicilor mei,cine are posibilitatea ,sa mearga degraba ca da lovitura,dom çraparsef santeti primul pe linie :)

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 23 Mar 2010, 11:05

dunareanu scrie:mmmm...ce frumos e pe site,liniste...,pace...s-aude pana si nuiaua de alun a lu' nea Paun cum se usuca,liniste :)) ,treziti-va pescari,mananca crapul de rupe la
T-eul Magearu cu Dunarea veche,bucati rasarite,le indoaie lansetele amicilor mei,cine are posibilitatea ,sa mearga degraba ca da lovitura,dom çraparsef santeti primul pe linie :)
...deci trage pestele de rupe ...matale n-ai fost si nici nu zici ca ai in tentia sa mergi ...dar ii trimiti pe altii acolo ! ;) ... :-w ... :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 23 Mar 2010, 12:38

hai ca asta-i culmea,nici daca informez pescarii nu e bine @-) ,da'cum e bine atunci? in fine,dl.din Sulina poate sa mearga ,nu are decat 10 km de facut si stie f.bine locurile,merge f.bine si pe Magearu la primul T-eu,treaba cu de ce nu merg eu este evident rautacioasa,nu cred intereseaza pe cineva problemele mele,de ce pot sau nu sa ma duc la pescuit,am niste amici care sant acolo si mi-au dat raportul :D ,alta echipa a plecat azi dimineata cu destinatia Perivolovca la varsarea in Sf.Gheorghe,toti oameni bazati,oameni de Dunare,corturari,daca intereseaza va tin la curent cu rezultate,stare apa,daca nu ,nu,trebuie doar sa-mi spuneti!si fara sarcasme,please :D ,apropo de unde ai tras concluzia ca sant ''matale'' :)) ,s-ar putea sa ai un soc!

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 23 Mar 2010, 12:46

Cred ca orice informatii sunt bine-venite. Niste poze de la fata locului ar face cat 1000 de cuvinte.
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 23 Mar 2010, 14:14

dunareanu scrie:hai ca asta-i culmea,nici daca informez pescarii nu e bine @-) ,da'cum e bine atunci? in fine,dl.din Sulina poate sa mearga ,nu are decat 10 km de facut si stie f.bine locurile,merge f.bine si pe Magearu la primul T-eu,treaba cu de ce nu merg eu este evident rautacioasa,nu cred intereseaza pe cineva problemele mele,de ce pot sau nu sa ma duc la pescuit,am niste amici care sant acolo si mi-au dat raportul :D ,alta echipa a plecat azi dimineata cu destinatia Perivolovca la varsarea in Sf.Gheorghe,toti oameni bazati,oameni de Dunare,corturari,daca intereseaza va tin la curent cu rezultate,stare apa,daca nu ,nu,trebuie doar sa-mi spuneti!si fara sarcasme,please :D ,apropo de unde ai tras concluzia ca sant ''matale'' :)) ,s-ar putea sa ai un soc!
Pai chiar ca-i culmea ...ca doar am pus si eu niste iconite la sfarsit ! >:)
Ma rog , ideea e ca pot si eu sa anunt pe forum ca se prinde in draci la noi in zona ,prin butuci ,cate 100 kg de caiula ,bla ,bla ,bla ...si avand ceva mai multe date trecute in profil sunt mai credibil decat dvs. ! Nu ma deranjaza sa postati datele de care dispuneti ,chiar va rog s-o faceti ,dar as prefera sa stiu cine si de unde le posteaza ! ;) Aceiasi omisie a varstei din profil m-a determinat sa va vorbesc cu "matale "... un pronume de politete derivat din "dumneata" (mata-matale) ,in nici un caz un cuvant care sa va imbatraneasca exagerat de mult incat sa fiu socat la aflarea varstei dvs. reale ! :)
O zi buna !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de cosmin mihut » 23 Mar 2010, 15:33

Pai nenea dunareanu,SOCHEAZA-NE...
MERCEDES S

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 23 Mar 2010, 16:15

domne'unde ai dreptate,ai dreptate,nu am apucat sa ma prezint ca n-am prea avut timp,a trebuit sa ma apar de pietre :)) o sa-mi ia ceva timp pana postez avatarul ca nu prea le am cu computeru' :)

Avatar utilizator
dunareanu
senior
senior
Mesaje: 316
Membru din: 21 Mar 2010, 10:29
Localitate: bucuresti

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de dunareanu » 23 Mar 2010, 18:20

gata,dupa lupte grele am reusit in sfarsit sa ma pun pe sticla :)) :)) e mai bine acum nea gore,am mai multa greutate ??

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de pharaoh » 23 Mar 2010, 19:25

:)) Bravo domle`, ce sa mai...impresionant.. palaria, zambetul, ochelarii :P =D>
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de gor965 » 23 Mar 2010, 21:25

dunareanu scrie:gata,dupa lupte grele am reusit in sfarsit sa ma pun pe sticla :)) :)) e mai bine acum nea gore,am mai multa greutate ??
Sincer...NU ! :))
Dupa cum va arataserati de suparat ,ma asteptam sa va completati profilul inclusiv cu varsta si sa faceti si o postare in rubrica de prezentari ! :) ...dar nu-i bai...sunteti tanar ...aveti destul timp sa le faceti pe toate ! :D
p.s
Iar o dam in diverse ...am sa mut mai tarziu postarile off-topic !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 23 Mar 2010, 22:53

dunareanu scrie:...T-eul Magearu cu Dunarea veche,bucati rasarite,le indoaie lansetele amicilor mei,cine are posibilitatea ,sa mearga degraba ca da lovitura,dom çraparsef santeti primul pe linie :)

Probabil ca maine sau cel tarziu pana vineri am un rezultat din zona...desi sincer sa fiu sunt putin sceptic :-?? ...eu am inceput nadirea la Bazinul Mare Sulina fara a pescui, azi am nadit atat pe latura de vest cat si foarte aproape de planul inclinat pregatesc doua locuri pentru ca directia si intensitatea vantului in aceasta perioada nu e tocmai usor previzibila...nadesc si maine si poimaine fara a pescui, vineri urmand a ocupa una din pozitii cu un feeder si un match functie de vant!
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Avatar utilizator
bogdan25
membru activ
membru activ
Mesaje: 83
Membru din: 22 Feb 2010, 00:56

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de bogdan25 » 23 Mar 2010, 23:34

bine ca mi-ai spus maine sunt pe locul tau =D> =))

Avatar utilizator
craparulsef
Veteran
Veteran
Mesaje: 1181
Membru din: 04 Ian 2010, 21:17

Re: CRAP SI SOMN IN DELTA DUNARII

Mesaj de craparulsef » 23 Mar 2010, 23:47

bogdan25 scrie:bine ca mi-ai spus maine sunt pe locul tau =D> =))
Da, daca pleci din seara asta!!! =))
INFO SULINA !!! - 0723.658.807

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”