InfoPescar TV

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Marius Vintila » 29 Mar 2011, 09:51

Bine, prietene, pe mine nu m-ai convins sa dau 80 lei pe an pentru "serviciul" respectiv. Imi pare rau, nu te supara pe mine dar eu nu cred ca se merita si deocamdata nu-mi permit sa fac cheltuieli suplimentare cand toata lumea strange cureaua. Asta e...o sa intru din ce in ce mai rar si o sa stau din ce in ce mai putin pe forum. Asa cred ca o sa faca multi. Spor la emisiuni si la tot ceea ce faceti!
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gor965 » 29 Mar 2011, 10:43

Marius Vintila scrie:........ Asta e...o sa intru din ce in ce mai rar si o sa stau din ce in ce mai putin pe forum.........
Mie-mi pare si mai rau ca, confundati forumul si intreg sit-ul cu televiziunea ! :-S
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Marius Vintila
senior
senior
Mesaje: 299
Membru din: 09 Noi 2010, 11:17
Localitate: Bucuresti

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Marius Vintila » 29 Mar 2011, 22:49

gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:........ Asta e...o sa intru din ce in ce mai rar si o sa stau din ce in ce mai putin pe forum.........
Mie-mi pare si mai rau ca, confundati forumul si intreg sit-ul cu televiziunea ! :-S
Si mie....Televiziunea era o completare, mai devreme sau mai tarziu toti vor intra mai rar. De ce? Pentru ca nu mai e la fel, pentru ca infopescar fara tv nu mai e la fel. Eu asa am cunoscut site-ul...o sa vezi ca n-o sa mai se cumpere vizionarea si ca nici pe forum n-o sa se mai intre ca pana acum...E ca echipa nationala a romaniei la fotbal, nu mai sunt ca inainte, de ce? Ptr ca au schimbat ceva, au scos ceva ce mergea...La fel cu echipa de gimnastica, trupa Voltaj si alte trupe de muzica, la fel ca multe feluri de mancare care nu mai au gustul de inainte...
Poate ti se pare (vi se pare) ca bat campii dar sunt mii de exemple care se pot da si nu-mi vin in minte care dovedesc ca ceea ce e bun si frumos ar trebui sa ramana asa. Cand m-am autentificat pe site-ul infopescar avea de toate, acum are jumatate din ce avea, probabil jumatatea care costa bani, cea pe care o vinde prin sms.
Fire intinse si in primul rand fiti pescari.
MARIUS VINTILA
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
cezar100
utilizator
utilizator
Mesaje: 39
Membru din: 14 Noi 2009, 23:06

Re: InfoPescar TV

Mesaj de cezar100 » 29 Mar 2011, 23:40

cum am mai spus-o si eu NU SE MERITA!!suntem de partea lui Marius eu si toti prietenii mei care inainte intram si ne uitam cam de 2-3 ori pe zi cite 10-15 minute in functie de programul avut .Acum intru 1 pe saptamina ca nu mai am nimic de vazut pe acest site! tineti-o tot asa si continuati sa va taiati craca de sub picioare.Pacat pt. ca eu l-am cunoscut pe d-nul Florentin acum 2 ani la CN in calitate de participanti ,si chiar i-am laudat emisiunile !

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de pharaoh » 30 Mar 2011, 00:03

Ei bine, altii cand au intrat pe forum nu era nici o televiziune. Spuneti ca i-ati laudat emisiunile domnului Florentin. Poate era mai bine daca nu mai existau deloc !? Pentru ca probabil aici s-ar fi ajuns. Cat sa mai bage omul mana-n propriul buzunar? E normal ca de la un anumit nivel acest serviciu trebuie sa-si finanteze macar o parte din cheltuieli, altfel riscand sa nu mai existe deloc. Nu-l cunosc pe dl. Iuga si nici nu vreau sa pozez in avocatul dansului, insa asa vad eu lucrurile. Daca nu o sa-mi permit si consider ca nu merita acesti bani probabil ca nu o sa-i mai dau si o sa traiesc linistit si fara televiziune, ca si inainte.
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gor965 » 30 Mar 2011, 00:31

Marius Vintila scrie:
gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:........ Asta e...o sa intru din ce in ce mai rar si o sa stau din ce in ce mai putin pe forum.........
Mie-mi pare si mai rau ca, confundati forumul si intreg sit-ul cu televiziunea ! :-S
Si mie....Televiziunea era o completare, mai devreme sau mai tarziu toti vor intra mai rar. De ce? Pentru ca nu mai e la fel, pentru ca infopescar fara tv nu mai e la fel. Eu asa am cunoscut site-ul...o sa vezi ca n-o sa mai se cumpere vizionarea si ca nici pe forum n-o sa se mai intre ca pana acum...E ca echipa nationala a romaniei la fotbal, nu mai sunt ca inainte, de ce? Ptr ca au schimbat ceva, au scos ceva ce mergea...La fel cu echipa de gimnastica, trupa Voltaj si alte trupe de muzica, la fel ca multe feluri de mancare care nu mai au gustul de inainte...
Poate ti se pare (vi se pare) ca bat campii dar sunt mii de exemple care se pot da si nu-mi vin in minte care dovedesc ca ceea ce e bun si frumos ar trebui sa ramana asa. Cand m-am autentificat pe site-ul infopescar avea de toate, acum are jumatate din ce avea, probabil jumatatea care costa bani, cea pe care o vinde prin sms.
Fire intinse si in primul rand fiti pescari.
Ce ma uimeste pe mine la genul asta de discurs e ca nu tineti deloc cont de schimbarile survenite in timp...de cheltuielile si efortul depus de altii ptr. ca dintr-o emisiune de 1 ora pe saptamana sa devina un flux video de 24 de ore din 24 , 7 zile din 7 ! V-as ruga sa-mi raspundeti la o singura intrebare : care va bagati sa sustineti activitatea televiziunii pentru o luna ? ...sa mergeti pe balti sa filmati, sa pierdeti nopti intregi editand si montand materiale video, sa platiti 2-3 angajati, sa platiti cheltuieli cu net-ul, curentul, telefoanele, chiria, sa cumparati eventual aparatura necesara in caz de defectiuni, sa scrieti si sa publicati articole, sa fiti prezent pe sit si forum , etc. ,etc. ! Nici unul n-o sa incumetati la treaba asta in veci...si stiti de ce?...ptr. ca stiti cu siguranta ca nu veti pierde 3 euro pe luna ci de 300 de ori mai mult ! Sa fiu sincer nici eu nu m-as baga, cu toate ca desi nu stau bine la capitolul venituri, aia 3 euro ii pierd in 2 ore pescuind in agatatura , unde las 10 carlige si 5 plumbi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de florentiniuga » 30 Mar 2011, 00:44

Nu cred ca intereseaza pe nimeni parerea celor care nu vor sa se aboneze, asa cum nu intereseaza pe nimeni ca cineva nu vrea sa cumpere bilet la stadion si inghite in sec cand meciul nu este televizat. In ciuda parerii lor, consumatorii de emisiuni de pescuit se aboneaza in continuare in numar din ce in ce mare. Cu totii au putut constata ca au aparut emisiuni noi si ca a fost substantial imbunatatita calitatea imaginii.
Acestea fiind zise, rog moderatorii sa stearaga comentariile "neconsumatorilor", chiar si numai pentru faptul ca nu stiu despre ce vorbesc. De acum inainte vom mentine dialogul numai cu abonatii, referitor la doleantele, opiniile si sugestiile acestora. Eforturile si sacrificiile pe care le-am facut si le facem in continuare ne dau dreptul sa-i respectam numai pe cei care ne inteleg si ne respecta, chiar daca nu au posibilitatea sa se aboneze.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: InfoPescar TV

Mesaj de sorin1362 » 30 Mar 2011, 01:26

Copilului rasfatat caruia ii ascunzi jucaria, incepe sa zbiere si sa bata din picioruse. Cam asa sunt si unii domni care navigheaza pe forum ... poate doar sa-si comercializeze marfa. Pe de-o parte injura ca s-a introdus abonamentul tv (deci erau interesati de vizionare), iar pe de alta parte critica pentru ca se dau multe reluari, ca-s emisiuni vechi de pe vremea lui Gigi Stefan, ca blablabla si ca blablabla. Mi se pare o contradictie, dar ma rog, cel care da cu bâta pe intuneric nu vede ce oale sparge.
Au mai spus si altii, domnilor nu va obliga nimeni. Iar amenintarile de genul : "o sa intru din ce in ce mai rar si o sa stau din ce in ce mai putin pe forum" imi aduc aminte de anii copilariei, cand mai zicea cate unul suparat : "de azi nu ma mai joc cu voi". :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
Quartz
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Noi 2010, 09:14

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Quartz » 31 Mar 2011, 19:33

Domnilor moderatori, vreau sa va intreb un singur lucru..... Cand am facut abonament sonorul nu era inclus in pret?
Se plateste separat?
Cu stima un abonat

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gor965 » 31 Mar 2011, 21:07

Quartz scrie:Domnilor moderatori, vreau sa va intreb un singur lucru..... Cand am facut abonament sonorul nu era inclus in pret?
Se plateste separat?
Cu stima un abonat
Poti pune problema ceva mai exact ? Nu auzi sunetul deloc ? Ai avut sunet si acum nu-l mai ai ? Mai are cineva problema asta ? :-?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
eden
Veteran
Veteran
Mesaje: 612
Membru din: 12 Dec 2009, 11:37
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de eden » 01 Apr 2011, 02:09

la pvtv nu e sonor, intr-adevar ...
este tot ceea ce nu poți vedea...

aron dan

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gor965 » 01 Apr 2011, 09:48

Am crezut ca de Info.tv e vorba ! PVTV e restransmis si e posibil ca asa sa fie receptionat...iar de platit separat sunetul de imagine, cred ca doar surzii pot beneficia de treaba asta ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
Quartz
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 11 Noi 2010, 09:14

Re: InfoPescar TV

Mesaj de Quartz » 04 Apr 2011, 11:56

Pentru Gor965
Interesant raspuns [-x n-am ce zice, dar odata ce o persoana plateste un serviciu, mie mi se pare normal ca aceea persoana ( abonat ) sa primeasca acel serviciu complet. Nu crezi. Mai nou nu mai este nici imagine. Probabil raspunsul va fi acelasi : asa este retransmis! sau poate gasim si o alta scuza. Sau poate sunteti seriosi si faceti ceva in asa fel incat sa putem viziona si noi emisiunile pentru care am platit. Ce ziceti? Se poate :-/

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de pharaoh » 04 Apr 2011, 11:59

Programul PV-TV este oferit gratuit, bonus.
I Fish. Therefore I am.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: InfoPescar TV

Mesaj de gor965 » 04 Apr 2011, 12:13

Quartz scrie:Pentru Gor965
Interesant raspuns [-x n-am ce zice, dar odata ce o persoana plateste un serviciu, mie mi se pare normal ca aceea persoana ( abonat ) sa primeasca acel serviciu complet. Nu crezi. Mai nou nu mai este nici imagine. Probabil raspunsul va fi acelasi : asa este retransmis! sau poate gasim si o alta scuza. Sau poate sunteti seriosi si faceti ceva in asa fel incat sa putem viziona si noi emisiunile pentru care am platit. Ce ziceti? Se poate :-/
Cu siguranta se poate...dar incercati sa semnalati problemele aparute, simplu si direct...fara a lua moderatori la misto ca va dau sunetul separat ! [-x
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”